منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

اخبار کشاورزی

نگهداری شمشاد طلایی و سبز در آپارتمان

نگهداری شمشاد طلایی و سبز در آپارتمان

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

نگهداری شمشاد طلایی و سبز در آپارتمان

همه چیز در مورد نگهداری شمشاد در خانه

شمشادها گیاهان همیشه سبزی هستند که معمولاً به صورت بوته یا تاپ در باغچه های فضای باز رشد می کنند. اگرچه اندازه‌ها بر اساس گونه‌ها متفاوت است و می‌توان از این گیاه به عنوان گیاه آپارتمانی نگهداری کرد، اکثر گونه‌های شمشاد رشد کندی دارند که تنها 25 سانتی متر یا کمتر در سال به ارتفاع اضافه می‌کنند. این رشد آهسته آنها نگهداری شمشاد در آپارتمان را برای افراد ایده آل می کند. شما می توانید شمشاد را در گلدان در داخل و خارج از خانه پرورش دهید. هنگام رشد شمشاد در داخل خانه، یکی از مهمترین جنبه ها قرار گرفتن در معرض نور خورشید کافی است.

بررسی رشد شمشاد در داخل خانه

پرورش گیاه آپارتمانی شمشاد در داخل خانه آسان نیست اما با محیط و مراقبت مناسب قابل انجام است. به آب زیادی نیاز دارد زیرا ریشه ها می توانند خیلی سریع آب را جذب کنند. ریشه ها نیز بسیار کم عمق هستند بنابراین می توانند به راحتی در گلدان ها حرکت کنند.

به طور کلی می توانید شمشادها را در ماه های زمستان به داخل بیاورید. اگر پنجره ای رو به جنوب دارید، می توانید آن را در تمام طول سال در فضای باز پرورش دهید. آسیب یخ زدگی می گیرد اما شاخ و برگ به سرعت بهبود می یابد

نحوه کاشت شمشاد در ظروف

 درختچه های شمشاد خود را در ظروف زهکشی سریع و بزرگ بکارید. شما می خواهید گلدان شما به اندازه ارتفاع گیاه پهن باشد و اگر بتوانید آن را مدیریت کنید، حتی پهن تر باشد. شمشادها ریشه های وسیع و کم عمقی دارند.

همچنین، هر گیاهی که در طول بادهای زمستانی بیرون بماند، اگر به زمین نزدیک‌تر باشد، بهتر عمل می‌کند. شمشاد خود را در مخلوط گلدان حاصلخیز بکارید و به طور کامل آب دهید. اگر می توانید آن را در بهار بکارید تا قبل از کاهش دما تا حد ممکن زمان بگذارید تا خودش را ثابت کند.

شمشاد به چه میزان نور نیاز دارد؟

شمشادها نور روشن را ترجیح می دهند، اما مقداری سایه را تحمل می کنند. آنها در آفتاب کامل بهترین عملکرد را دارند. درخت شمشاد خود را به خوبی آبیاری کنید. اگر درخت شمشاد خود را به طور منظم آبیاری کنید، سریعتر رشد می کند و سالم تر به نظر می رسد.

بهترین مکان برای نگهداری از شمشاد

برای مراقبت از گیاه شمشاد باید توجه داشته باشید که شمشاد آپارتمانی را در مکانی قرار دهید که در معرض نور خورشید کامل یا جزئی قرار گیرد. درختچه ها می توانند در سایه کامل زنده بمانند، اما زمانی که در داخل خانه هستند، حداقل به دسترسی جزئی به نور خورشید برای بهترین رشد نیاز دارند.

نحوه هرس کردن شمشاد

شمشاد را یک بار در سال در اوایل بهار با استفاده از قیچی هرس کنید تا نوک شاخه ها را به ارتفاع دلخواه برگردانید. این مقداری از رشد بیش از حد بیرونی را حذف می کند و اجازه می دهد نور به شاخه های داخلی نفوذ کند.

وقتی اندام بیرونی به لبه گلدان رسید، شمشاد داخلی را مجدداً قرار دهید تا از شلوغ شدن ریشه ها جلوگیری شود. گلدانی را انتخاب کنید که یک سایز بزرگتر از گلدان فعلی باشد. به عنوان مثال، از یک گلدان با قطر 25 سانتی متر به یک گلدان با قطر 30 سانتی متر بروید. گلدان را با کمپوست خاکی با زهکشی خوب پرلیت پر کنید. شمشادها را با 20 سانتی متر بالای توپ ریشه در بالای سطح خاک بکارید.

نحوه تکثیر شمشاد

قیمت شمشاد 1402

قیمت شمشاد طلایی

سوالات متداول نگهداری شمشاد در آپارتمان

  • آیا می توان شمشاد را در داخل خانه پرورش داد؟
    بله، شمشاد را می توان در گلدان، تخت یا ظروف بزرگ پرورش داد. شمشادها به زهکشی مناسب نیاز دارند و باید در خاکی کاشته شوند که به خوبی با کود حاوی فسفر و پتاسیم کود داده شود.
  • شمشاد به چه میزان نور نیاز دارد؟
    شمشادها نور روشن را ترجیح می دهند، اما مقداری سایه را تحمل می کنند. آنها در آفتاب کامل بهترین عملکرد را دارند. درخت شمشاد خود را به خوبی آبیاری کنید. اگر درخت شمشاد خود را به طور منظم آبیاری کنید، سریعتر رشد می کند و سالم تر به نظر می رسد.
  • چگونه از شمشادهای داخل خانه مراقبت می کنید؟
    بونسای خود را در یک ظرف بزرگ که دارای سوراخ زهکشی است قرار دهید. ظرف را با خاک گلدانی که حداقل سه برابر سایز ریشه است پر کنید. مطمئن شوید که مقدار زیادی مواد آلی مانند پیت ماس، ماسه یا ورمیکولیت اضافه کنید. درخت شمشاد خود را به خوبی آبیاری کنید. ظرف را در مکانی آفتابی قرار دهید، اما مطمئن شوید که خیلی داغ نباشد.

بخش های مرتبط

....

#درخت شمشاد خود را به خوبی آبیاری کنید

# چگونه از شمشادهای داخل خانه مراقبت می کنید

# آیا می توان شمشاد را در داخل خانه پرورش داد

#بله، شمشاد را می توان در گلدان، تخت یا ظروف بزرگ پرورش داد. شمشادها به زهکشی مناسب نیاز دارند و باید در خاکی کاشته شوند که به خوبی با کود حاوی فسفر و پتاسیم کود داده شود.شمشاد به چه میزان نور نیاز دارد

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد