منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

گل و گیاه باغی

تکثیر گیاه شمشاد علی رمضانی قاسم آباد،قیمت عمده شمشاد طلایی

تکثیر گیاه شمشاد علی رمضانی قاسم آباد،قیمت عمده شمشاد طلایی

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

تکثیر گیاه شمشاد علی رمضانی قاسم آباد،قیمت عمده شمشاد طلایی

روش تکثیر گیاه شمشاد علی رمضانی قاسم آباد

روش تکثیر گیاه شمشاد

فصل مناسب در تکثیر شمشاد رسمی، از اواسط بهار تا اوایل تابستان است. معمولا شمشاد را از طریق کاشت بذر و قلمه زدن می توان تکثیر کرد. مناسب ترین روشی که برای تکثیر این گیاه مورد استفاده قرار می گیرد تکثیر از طریق قلمه زدن است.

از قلمه های نرم، نیمه چوبی و چوبی هم می توان برای تکثیر این گیاه استفاده کرد. برای برش، از قلمه های که به صورت افقی هستند می توان استفاده نمود، زیرا احتمال ریشه زایی آنها بیشتر است.

برگ های انتهایی قلمه باید از گیاه حذف شود و تنها دو یا سه برگ بالای قلمه ها باید باقی بمانند، زیرا در غیر این صورت سرعت ریشه زایی قلمه های گیاه کاهش می یابد.

برای قلمه زدن انتهایی ساقه را به اندازه 5/7 سانتی‌متر، با یک چاقوی تیز، به صورت اریب برش زنید. پس از برش دادن قلمه های گیاه بهتر است برای افزایش سرعت ریشه زایی قلمه ها، آنها را ابتدا در هورمون ریشه زایی فرو ببرید و سپس در گلدان هایی مناسب بکارید. برای کاشت قلمه ها می توانید آنها را در ترکیبی از شن به اضافه پرلیت به نسبت مساوی و یا پیت ماس و پرلیت به نسبت مساوی بکارید. دو سوم از ارتفاع قلمه ها را در گلدانی با قطر دهانه 4 سانتی‌متر بکارید، در مرحله آخر برای تامین رطوبت گیاه، توسط یک کیسه پلاستیکی شفاف روی قلمه ها را بپوشانید. اما برای تهویه مناسب چند سوراخ در کیسه پلاستیکی ایجاد کنید.

فقط باید به این نکته توجه کرد که هر زمان قصد داشتید قلمه گیری را انجام دهید باید از قبل به خوبی گیاه را آبیاری کرده باشید و هر روز صبح اقدام به برش قلمه های گیاه کنید. آبیاری بیش از اندازه گلدان ها موجب پوسیدگی قلمه های گیاه می شود. برای رشد سریع قلمه ها باید آنها را در دمای مناسب و نور خورشید غیر مستقیم قرار دهید. همچنین آبیاری به صورت غبارپاشی باعث می شود تا خاک گلدان خشک نشود.

در صورت فراهم شدن تمام شرایط، مدت زمان 4 تا 8 هفته نیاز است تا ریشه زایی قلمه های گیاه انجام شود.

هرس کردن گیاه شمشاد:

فصل پاییز و بهار زمان مناسبی برای هرس این گیاه محسوب می شود. معمولا شمشادها هر مقدار و هر نوع هرسی را تحمل می کنند و بدون هرس نیز بوته های زیبا و متراکمی دارند. ظاهر و اندازه نهایی هرس به نوع شمشاد بستگی دارد. برای انتقال بوته های جوان به محل اصلی، باید ریشه ها را نیز هرس کرد. برای متراکم شدن گیاه بهتر است بوته را تا سه سال به طور مرتب هرس کنیم.

شمشادهایی که در پرچین با اشکال هندسی و مجسمه ای کاشته می شوند، با توجه به فرم پرچین و به نسبت میزان رشد، آن را در یک یا چند نوبت هرس می شوند. قبل از پیدایش شاخه های جدید در بهار با استفاده از قیچی هرس، شاخه های تولید شده در اواخر تابستان قبل را هرس می کنیم، قبل از ضخیم و محکم شدن شاخه های جدید، باید آنها را هرس نمود. در هرس های پرچینی باید قسمت پایین بزرگتر یا مساوی قسمت بالا باشد تا قسمت بالا روی قسمت پایین، سایه ای نداشته باشد.

برای داشتن حالت بوته ای شمشاد، باید مداوم با چیدن نوک شاخه ها، جوانه های جانبی را تحریک و شاخه های متراکم تولید کرد.

قیمت عمده شمشاد طلایی 1402 از 15 هزار تا 21 هزار تومان

فروش شمشاد طلایی رودسر قاسم آباد کوچه شالیزار جناب آقای علی رمضانی قاسم آباد-09119436145


بخش های مرتبط
....

#تکثیر گیاه شمشاد

#شمشاد طلایی

# علی رمضانی قاسم آباد

#قیمت عمده شمشاد طلایی

# فروش شمشاد در گیلان

#شمشاد طلایی قاسم آباد

#کاشت گل گیلاه رمضان علی رمضانی قاسم آبادalahn xghdd

#rdlj alhn xghdd

#فروش عمده شمشاد

#شمشاد طلایی آماده به گلدان

# خرید شمشاد در گیلان

#خرید شمشاد در چابکسر

#خرید شمشاد طلایی درقاسم آباد رودسر

#قاسم آباد گیلان فروش شمشاد

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد