منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

درباره سایت گیلانی کا

نقشی اساسی کشاورزی در نظامِ اقتصادی

محصولاتِ کشاورزی نقشی اساسی در نظامِ اقتصادی ایران دارند و تنظیمِ بازار این محصولات می‌تواند گامی بنیادی به سمت خروج از بحران‌های اقتصادی باشد. حذف واسطه‌ها از بازار کشاورزی اخیراً به‌طور جدی مورد توجه صاحب نظران قرار گرفته‌است. با توجه به اهمیت این مسئله سایت گیلانیکا به منظور حذف واسطه گری بین کشاورز و مشتری و رساندن دست رنج  کشاورزان به دست مصرف کنند در تلاش است نقش کوچکی در حمایت از کشاورز و مصرف کننده ایفاء کند.

تعریفی تخصصی از واسطه‌گری ؟

تعریف عامیانه واسطه‌گری یعنی فردی محصولی را خریداری می‌کند بدون اینکه ارزش‌افزوده‌ای دراین‌بین ایجاد کند محصول را می‌فروشد و نهایتا میزان سودی عاید فرد می‌شود، اما زمانی که تخصصی به این مطلب نگاه می‌کنیم به این معنی است که واسطه‌گر باید بتواند خدمات بازاریابی ارائه بدهد یعنی در جامعه امروز و در دنیا با این دید به‌واسطه نگاه می‌شود همان‌طور که همه می‌دانند واسطه به خودی خود بد نیست و خیلی هم فرد مهمی است چون مبادله را تسهیل می‌کند و عرضه‌کننده و تقاضاکننده را به هم می‌رساند پس ذات وجود واسطه خوب است. حال سوال اینجاست که فعل واسطه‌گری و منفعت واسطه‌گری چگونه انجام می‌شود. در ادبیات اقتصاد هر حلقه یا عامل بازار که واسطه یکی از حلقه‌ها است اگر با یک قیمت حاشیه‌ای بیشتری جنس را می‌فروشد این تفاوت قیمت باید ناشی از بازاریابی محصول باشد و ناشی از خدماتی که به محصول اضافه کرده است. در این شرایط واسطه یک عنصر مفید است چون ارزش‌افزوده ایجاد کرده، کیفیت را بالا برده، بسته بندی را ارتقا داده یا دسترسی مصرف‌کننده را راحت‌تر کرده است، اما واسطه‌گری که در ایران فعالیت می‌کند محصول کشاورزی را خریداری می‌کند و با همان شکل و کیفیت فقط محصول را دست‌به‌دست می‌کند تا به دست مصرف‌کننده برسد. پس به‌طور تخصصی واسطه را می‌توان یک تسهیل گر معامله تلقی کرد که در عمل منجر به کاهش هزینه‌های مبادله می‌شود و عاملی برای انتقال اطلاعات و بازاریابی محصول در بازار است.

خوشبختانه چندین سال است که زمینه بازاریابی اینترنتی در کشور ما فراهم شده است و به‌مرور ضعفهای جزئی آن مانند رقابت اندک، عدم شفافیت و گاهی نوسانات شدید قیمتهای ارائه‌شده، مشکلات حمل‏ونقل محصولات از فروشنده به خریدار و غیره در حال حل شدن هستند. مهم این است که شما از میان چندین پلتفرم آنلاین موجود، موردی را انتخاب کنید که بتواند وضعیت فروش مستقیم شما را توسعه دهد .


#gilanika

#گیلانی کا

# گیلانیکالا

#

#محصولات گیلان

#چای

#برنج

#مرکبات

# صنایع دستی

#گیلانیکا

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد