منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

چگونه هم غذا بخوریم هم وزن کم کنیم غذای های کالری منفی

چگونه هم غذا بخوریم هم وزن کم کنیم غذای های کالری منفی

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

چگونه هم غذا بخوریم هم وزن کم کنیم غذای های کالری منفی

 

غذاهاي دارای کالری منفی چه غذاهایی هستند؟

اگر غذاي مصرفی دارای 100 کالری بوده و بدن نیز برای هضم و جذب آن به صرف 150 کالری نيازمند باشد، در واقع به مانند اين است که با خوردن اين غذا بدن نه تنها کالری ای مصرف ننموده بلکه 50 کالری نيز سوزانده است.

غذاهاي دارای کالری منفی چه هستند؟نخست به تعریف واژه کالری می پردازیم:
 
کالری واحد استاندارد اندازه گيری مقدار انرژی موجود در مواد غذايی می باشد.

تمامی انواع غذاها حاوی مقاديری کالری می باشند. در حقیقت هيچ گونه ماده غذايی به جز آب وجود نداشته که کاملا عاری از هرگونه کالری باشد.

واژه غذاهای دارای کالری منفی در حقيقت به غذاهايی اطلاق می گردد که بدن برای هضم و جذب و نیز استفاده از آنها، به صرف مقادير بالاتری از انرژی در مقايسه با محتوای انرژی موجود در اين غذا ها، نيازمند می باشند. که اين در نهايت موجب سوختن مقداری انرژی توسط بدن می گردد.

بدن برای هضم و جذب غذاها و نيز استفاده از ويتامين ها، مواد معدنی و نيز ديگر فاکتورهای تغذيه ای موجود در مواد غذايی، به صرف انرژی نياز مند می باشد. هر چه بدن راحت تر قادر به تجزيه، و نيز استفاده از مواد مغذی موجود در يک ماده غذايی باشد، سلول های بدن، به منظور هضم و جذب آن ماده غذايی، نيازمند به صرف مقدار انرژی کمتری خواهند بود. و برعکس، هرچه استخراج ترکیبات مغذی موجود در يک ماده غذايی مشکل تر باشد، سلولهای بدن برای هضم و جذب و نيز استفاده از ترکيبات موجود در آن ماده غذايی، نيازمند به صرف مقدار انرژی بیشتری خواهند بود.
 

 


غذاهای دارای کالری منفی


 
اينها در واقع غذاهايی هستند که مقدار انرژی مورد نياز برای هضم و نيز جذب آنها توسط بدن انسان، به مراتب بالاتر از مقدار انرژی موجود در این غذاها می باشد. در حقيقت، استفاده از کالری های موجود در اين دسته از غذاها برای بدن انسان دشوار بوده، و بنا بر اين بدن به منظور هضم و جذب اين دسته از مواد غذايی نيازمند صرف مقادير زيادی از انرژی می باشد.
 
در نتيجه:

بدن برای هضم و جذب غذاهای دارای کالری منفی نيازمند به صرف مقادير بيشتری انرژی در مقايسه با محتوای انرژتيکی موجود در اين غذا ها می باشد، که اين به نوبه ی خود منجر به افزايش انرژی مصرفی بدن و در نتيجه منجر به کمک به کاهش وزن می گردد. به همین دلیل، غذاهای کالری منفی به غذا های چربی سوز نيز معروف می باشند.
 
به عنوان مثال:

يک قاچ کيک دارای حدودا 500 کالری می باشد، و سلول های بدن نيز به منظور هضم و جذب اين قاچ کيک نيازمند به صرف حدودا 200 کالری می باشند. در نهايت، پس از پايان تمامی پروسه های متابوليکی توسط بدن، و هضم و جذب غذا توسط دستگاه گوارشی، مقدار 300 کالری اظافی در نتيجه مصرف اين قاچ کيک باقی خواهد ماند. اين کالری ها نيز به نوبه خود به تجمع چربی در بدن، و نيز به افزايش وزن کمک کرده، و در نهايت منجر به ایجاد مشکل اضافه وزن می گردند.
حال آنکه، اگر غذاي مصرفی دارای 100 کالری بوده و بدن نیز برای هضم و جذب آن به صرف 150 کالری نيازمند باشد، در واقع به مانند اين است که با خوردن اين غذا بدن نه تنها کالری ای مصرف ننموده بلکه 50 کالری نيز سوزانده است.

به عنوان مثال بدن برای هضم و جذب يک ظرف 100 گرمی کلم بروکلی نيازمند به صرف حدودا 100 کالری می باشد، حال آنکه اين مقدار کلم دارای فقط چيزی در حدود 25 کالری می باشد.
پس بنابر اين هرچه مقدار بيشتری از اين کلم را مصرف نماييم، بدن نیز برای متابوليسم و هضم و جذب آن مقدار بيشتری کالری خواهد سوزاند.
 
غذاهای مختلف حاوی مقادير متفاوتی از کالری، کربوهيدراتها، چربی ها، پروتيين، مواد معدنی، ويتامين ها و دیگر ترکیبات می باشند.

بدن انسان برای هضم و جذب مواد غذايی مختلف، و نیز به منظور انجام واکنش های مختلف متابوليکی، نيازمند به انواع گوناگونی از آنزيم ها می باشد.

غذاهای کالری منفی در حقيقت حاوی انواع ويتامين ها، مواد معدنی، و نيز ديگر مواد مورد نياز بدن می باشند. که این ويتامين ها و مواد معدنی برای تولید، و نيز فعاليت بسياری از آنزيمهای بدن مورد نياز می باشند. بدين ترتيب نیز، غذا های کالری منفی، به واسطه ی نقش خود در فراهم آوردن ويتامين ها و مواد معدنی مورد نياز بدن، به بدن در تجزيه و نیز متابوليسم مواد غذايی مصرفی کمک می نمايند.
 
در واقع مقدار ويتامين ها و مواد معدنی موجود در اين دسته از گياهان در حدی است که نه تنها به بدن در تجزيه و سوخت کالری های موجود در اين غذاها کمک می کند، بلکه به بدن در سوخت کالری های موجود در ديگر انواع غذاهای مصرف شده نيز کمک می نمايد. همچنين اين دسته از گياهان حاوی مقادير بالايی از فيبر (سلولز) و نيز آب می باشند. بديهی است که آب دارای هيچگونه کالری نمی باشد و سلولز نيز قابل جذب توسط بدن نبوده و به تجمع چربی و افزايش وزن نخواهد انجاميد. به علاوه، محتوای سلولزی اين گياهان به عملکرد دستگاه گوارشی کمک نموده و دفع مواد زايد توسط روده ها را افزايش خواهد داد که اين امر نيز به نوبه ی خود به کاهش وزن کمک چشمگيری می نمايد.


 
فهرستی از غذاهای دارای کالری منفی:


 
سبزيجات:


کدو، کلم، اسفناج، شلغم، کلم برگ، کرفس، فلفل قرمز، خيار، سير، مارچوبه، کلم بروکلی، کلم گل، لوبيا سبز، پياز، گوجه فرنگی، پيازچه، تره فرنگی.ميوه ها:


سيب، گريپ فروت، ليمو، پرتقال، توت فرنگی، نارنگی، آناناس، مانگو، آلو.
  
غذاهای کالری منفی تماما از ميوه ها و نیز سبزيجات بوده، و همان طور که قبلا نيز ذکر شد اين غذاها حاوی مقادير بالايی از سلولز و آب می باشند. آب دارای هيچ گونه کالری ای نمی باشد. به علاوه، سلولز نيز به علت فقدان آنزيم سلولاز در بدن انسان، قابل جذب توسط بدن نبوده و بنابر اين بدن قادر به متابوليسم سلولز و نيز استفاده از کالری های موجود در اين ماده ی غذا يی نمی باشد. حيواناتی از قبيل گاو، و گوسفندان قسمت عمده ی کالری های مورد نياز بدن خود را از مصرف سلولز، که در گياهان و علف موجود می باشد به دست مي آورند.
 

در اینجا ۵ ماده غذایی با کالری منفی به شما معرفی می کنیم و امیدواریم که با گنجاندن این مواد در رژیم غذایی بتوانید به کاهش وزن دست یابید.

 

 

۱- کرفس:

 

یک پیمانه کرفس معادل ۱۲۰ گرم دارای ۱۹ کالری می باشد، اما از زمان آماده کردن، میل کردن، هضم شدن و دفع شدن آن بیشتر از ۱۹ کالری انرژی مصرف می شود و به همین دلیل است که به عنوان یک خوراکی کالری منفی شناخته می شود. شما می توانید هرچقدر که میل دارید کرفس میل کنید و هرگز اضافه وزن پیدا نمی کنید.

حتی اگر کرفس یک ماده موثر بر کالری نیز نباشد، به دلیل خواص قدرتمند دارویی خود بسیار مطرح می باشد. آب کرفس یک داروی ضد التهابی بسیار قوی است. همچنین یک جزء اصلی فعال کرفس به نام "آپی جنین” خطر ابتلا به  سرطان تخمدان را کاهش می دهد.

آب کرفس برای سلامتی بسیار مفید است اما اگر شما می خواهید احساس سیری بیشتری داشته باشید کرفس را بصورت کامل با چاشنی های ساده میل کنید.

 

۲- کاهو، پیاز و سبزیجات:

 

در شبکه سبزیجات، کاهو اساساً دارای ساختار آب باند شده است. یک پیمانه کاهو حاوی ۸ کالری می باشد. به این معنا که شما می توانید با لذت آن را بجوید و حتی یک گرم هم اضافه وزن پیدا نکنید.

پیاز نیز همانند کاهو می باشد و به ازاء هر پیمانه پیاز ۶۴ کالری به بدن وارد می شود و از همه مهمتر اینکه پیاز در میان مواد غذایی ضد سرطانی و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن طبقه بندی می شود.

تقریباً تمام سبزیجات سالادی جزء مواد غذایی کالری منفی می باشند. شما می توانید هرچقدر می خواهید از آنها میل کنید. اما توجه داشته باشید که استفاده کردن از ۳۰۰ کالری با ارزش از سس های روغنی سالاد تمامی این معادلات را تغییر می دهد. اگر چه کاهو به تنهایی کالری منفی محسوب می شود، اما به همراه سس سالاد قطعاً اینگونه نیست. در واقع سسهای سالاد اغلب مملو از روغن سویای کم ارزش و همچنین MSG می باشند. MSG  یا مونو سدیم گلوتامات یک ماده شیمیایی تقویت کننده طعم است و با آسیب های مغز و اعصاب و چاقی در ارتباط است. از این ماده برای طعم دادن به سس استفاده می کنند.

 

۳- نودل اشنه دریایی:

 

اشنه دریایی نوعی جلبک بزرگ است. معمولاً خوردن نودل به عنوان یک کاهنده وزن شناخته شده نمی باشد. زیرا نودل های سنتی مملو از نشاسته است که از غلاتی نظیر گندم بدست آمده. حتی نودل های برنج قهوه ای و نودل کینولا نیز دارای کالری زیادی می باشند. اما نودل اشنه دریایی یا کلپ به دلیل اینکه از جلبک دریایی ساخته شده و جلبک دریایی مملو از آب می باشند، برای کاهش وزن مورد توجه قرار می گیرند. اشنه دریایی در تهیه سالاد و حتی اسپاگتی های ایتالیایی نیز کاربرد دارد. نودل اشنه دریایی را می توان در سوپر مارکت ها یافت (البته شاید در ایران یافت نشود).

 

۴- خیار شور:

 

شما می دانید که خیار شور در واقع از خیار تهیه شده است و خیار به خودی خود از مواد خوراکی کالری منفی می باشد. یک پیمانه خیار حاوی ۱۶ کالری می باشد. آیا به این معنی است که یک پیمانه  خیارشور نیز دارای ۱۶ کالری است؟ باید گفت که اینطور نیست، زیرا باید توجه داشته باشید که برخی از تولید کنندگان خیارشور از مقداری شکر در دستور تهیه آن استفاده می کنند. تنها خیارشورهایی که در سرکه، آب و ادویه تهیه شده اند بدون کالری می باشند اما اکثر خیارشورهای امروزه حاوی مقادیری شکر نیز می باشند. اما بطور معمول تنها مقداری اندک کالری به غذا افزوده می شود، به عنوان مثال هر پیمانه خیارشور شکر دار دارای ۱۷ کالری می باشد.

بنابراین هنوز هم خیارشور از خوراکی های کالری منفی محسوب می شود. پس اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید می توانید هر چقدر که می خواهید خیارشور میل کنید.

از طرف دیگر وقتی از خیارشور به عنوان خوراکی کالری منفی صحبت می شود منظور سایر ترشیجات نظیر ترشی کلم و کیمچی نیز می باشد.

 

۵- گریپ فروت:

 

گریپ فروت از لحاظ فنی یک خوراکی کالری منفی نمی باشد اما شایان ذکر است که به دلایل دیگری که به زودی از آنها مطلع می شوید بسیار خوراکی مهمی است. برای شروع باید اشاره کرد که همچنان گریپ فروت یک ماده غذایی کم کالری بوده که به ازای هر پیمانه دارای ۷۴ کالری می باشد.

اما بهترین قسمت گریپ فروت، محتوی ماده نارنجینین است. نارینجینین یک آنتی اکسیدان می باشد که طعم تلخ گریپ فروت به دلیل وجود این آنتی اکسیدان است. این آنتی اکسیدان باعث شکست چربی در کبد می شود. بنابراین به عنوان بخشی از استراتژی کاهش وزن، گنجاندن گریپ فروت در رژیم غذایی روزانه ضروری است.

برای استفاده بیشتر از گریپ فروت در برنامه غذایی روزانه بهتر است ابتدا آن را پوست بکنید، سپس هسته های آن را جدا کنید و آن را در مخلوط کن له کنید و سپس میل کنید. البته می توانید پوست سفید روی گوشت گریپ فروت را نیز بکنید اما باید بدانید که دارای خواص دارویی می باشد. نوشیدن آب گریپ فروت به اندازه گریپ فروت کامل مزیت ندارد بخصوص اگر پاستوریزه شده باشد.

نمک دریایی کامل را از یاد نبرید:

باور کنید یا نه نمک دریایی کامل (فرآوری نشده) حقیقتاً نوعی از مواد کالری منفی می باشد.

البته ما در مورد نمک سفید تصفیه شده صحبت نمی کنیم زیرا این نمک به مانند سم در رژیم غذایی جای گرفته است و هرگز نباید مصرف شود. در واقع مقصود ما تنها نمک کامل که در مواد معدنی دریایی یافت می شوند، می باشد. در واقع هوس خوردن غذاهای نمکین به دلیل تمایل به مواد معدنی می باشد.

تمام جانوران و انسان بصورت ذاتی نیازمند نمک واقعی هستند، به همین دلیل است که حیوانات بصورت دیوانه واری به نمک لیس می زنند. زمانی که بدن دچار کمبود مواد معدنی می شود تمایل به چشیدن نمک بیشتر می شود و میل به خوردن خوراکیهای نمک دار پیدا می کنیم.

بسیاری از هوس های خوردن میان وعده ها و ساندویچ های شور به این دلیل است که مغز دستور خوردن نمک می دهد و چون نمک های تصفیه شده به عنوان نمک واقعی قابل قبول نیستند لازم است که از نمک کامل دریایی در اینگونه خوراکی ها استفاده کنیم.

به همین دلیل است که نمک دریایی برای برخی افراد دارای کالری منفی است، زیرا در افرادی که دچار کمبود مواد معدنی هستند خوردن نمک دریایی، هوس آنها را به خوردن مواد غذایی می کاهد.

با این حال افرادی که نشانه های بیماری فشار خون بالا دارند لازم است قبل از مصرف نمک با پزشک معالج مشورت نمایند.

 

 لیستی از کم کالری‌ترین غذاها را تهیه ببینید. در ادامه چند نمونه از این غذاهای خوش طعم را برای‌تان آورده‌ایم.  

 

 ۱- ناگت سبزی‌ها برای پخت این غذا به سیب زمینی، روغن زیتون، پیاز، کدو سبز،

 

هویج، پنیر کم چرب، تخم مرغ، شیر کم چرب، پودر سوخاری و سس تند نیاز دارید. فکر نکنید ناگت غذا ناسالمی است. شما می‌توانید با همین سبزی‌های تازه ناگت رژیمی درست کنید و از طعم آن لذت ببرید. تنها باید مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و بعد آن‌ها را با پودر سوخاری بپوشانید. سپس فر را گرم کنید و بگذارید ناگت‌ها در فر پخته شوند. در آخر همراه با سس تند سرو کنید. طرز تهیه دقیق ناگت سبزیجات را بخوانید. در این دستور غذایی هر عدد ناگت ۱۵۸ کالری دارد.  

۲- باقالاقاتق این غذای رژیمی و کم کالری، افتخار گیلانی‌هاست. مواد غذایی که برای تهیه باقالاقاتق نیاز دارید روغن زیتون،

باقالا تازه، شوید تازه خرد شده، سیر خرد شده، نمک و زردچوبه، آب و تخم مرغ است. همانطور که می‌بینید این غذا هم با استفاده از سبزی‌ها، در کنار طعمی جدید، کالری کمی دارد. وجود تخم مرغ در این غذا، پروتئین و کلسترول خوب را نیز برای بدن تامین می‌کند. طرز تهیه باقالاقات رژیمی را بخوانید و آن را بپزید تا از طعمش لذت ببرید. باقالاقاتقی که در این دستور آشپزی آورده‌ایم، تنها ۴۲ کالری دارد!

  ۳- استیک گوشت با سس قارچ لازم نیست حتما سبزی بخورید تا کالری کمی دریافت کنید.

 

برای تهیه غذاهای کم کالری پروتئینی، نوع طبخ غذا مهم است. شما می‌توانید با خواندن طرز تهیه استیک گوشت با سس قارچ، وعده غذایی تمام پروتئینی با ۲۰۳ کالری داشته باشید. مصرف گوشت به اندازه و متعادل برای بدن مفید است. به علاوه این طرز پخت، قارچ نیز دارد. قارچ حاوی فیبر بسیار است که برای طولاتی مدت سیر نگه‌تان می‌دارد. برای تهیه این غذا به پیاز، سیر، قارچ، آب گوشت کم نمک، سرکه سفید، سرکه بالزامیک و پیازچه خرد شده نیاز دارید.  

۴- خوراک بامیه با مرغ خوراک بامیه را به جای گوشت، با مرغ امتحان کنید تا به علاوه طعمی نو، کالری کمی وارد بدنتان کنید.

خوراک بامیه با مرغ نیز سبزی زیادی دارد. وجود این سبزی‌ها کمکتان می‌کند تا ویتامین‌ها و فیبر بالایی را دریافت کنید. طرز تهیه خوراک بامیه با مرغ را دقیق بخوانید. هر وعده از این غذای خوشمزه تنها ۱۱۳ کالری دارد! شما می‌توانید این غذا را با برنج نیز میل کنید. اما در این صورت میزان کالری‌اش بیشتر می‌شود. برای تهیه این غذا به مرغ، بامیه، سرکه سیب، پیاز، سیر، آبغوره یا آبلیمو، سیب زمینی، گوجه گیلاسی، رب گوجه و ادویه‌های خوش طعم مانند زنجبیل، زعفرون، فلفل، نمک و زردچوبه نیاز دارید.  

۵- اسنک مرغ و قارچ رژیمی اسنک‌ها غذاهای کم کالری خوبی برای افرادی‌اند که مشغله کاری دارند.

 

اگر می‌خواهید لاغر شوید و تمام مدت را بیرون از خانه‌اید، نیازی نیست برای خوردن غذا به رستوران بروید. می‌توانید چند اسنک ساده و رژیمی درست کنید و آن‌ را بیرون از خانه بدون هیچ دردسری میل کنید. طرز تهیه اسنک مرغ و قارچی که برای‌تان تهیه دیده‌ایم تنها ۱۵۰ کالری دارد. شما می‌توانید این اسنک را به راحتی با پیاز خلالی، فلفل دلمه‌ای، قارچ، پنیر پیتزا، سینه مرغ و نون تست تهیه ببینید.

  ۶- سالاد ایتالیایی با کلم سالادها همه کاره‌اند. شما می‌توانید سالادها را به عنوان پیش غذا،

 

میان وعده و حتی وعده اصلی نوش جان کنید. خوبی سالادها به کم کالری بودن آن‌هاست. مزیت دیگر آن‌ها، متنوع بودنشان است. سالاد ایتالیایی از سالادهای فوق‌العاده خوشمزه و کم کالری‌ است. طرز تهیه سالاد ایتالیایی با کلمی که در مجله سلامتی دکتر کرمانی آورده شده، تنها ۵۲ کالری دارد! گل کلم کوچک، تن ماهی، فلفل دلمه‌ای، سرکه، نخود فرنگی، زیتون سبز، خیارشور و روغن زیتون سالاد ایتالیایی کم کالری ما را تشکیل می‌دهند. یادتان نرود سالادها نقش اساسی در سیر نگه داشتن ما دارند و با پرکردن حجم زیادی از معده، جلوی پرخوری کردن ما را می‌گیرند.

  ۷- خورشت کرفس بله. پلو و خورشت هم می‌توانند جز کم کالری‌ترین غذاها باشند

 

. اگر با طرز تهیه خورشت کرفس دکتر کرمانی پیش بروید، با خوردن این غذا تنها ۱۳۶٫۵ کالری وارد بدنتان کرده‌اید. خورشت کرفس فواید زیادی نیز دارد. بهبود درد معده، فشار خون بالا، بوی بد دهان، یبوست، ناراحتی‌های اعصاب، عفونت مجاری ادراری، آرتروز و رماتیسم از فایده‌های کرفس است. حالا فرض کنید در کنار همه این فواید، با خوردن این غذا، وزنتان هم بالا نرود. برای پخت خورشت کرفس به تنوع بالایی از سبزی‌ها مانند کرفس، جعفری، گشنیز، پیاز، نعنا و برگ کرفس نیاز دارید. گوشت، زردچوبه، فلفل سیاه، رب گوجه فرنگی، آبلیمو و آبغوره تازه نیز جز جدا نشدنی خورشت کرفس رژیمی‌اند.

 ۸- کتلت سیب زمینی و اسفناج چه کسی گفته است که رژیمی‌ها اجازه خوردن کتلت را ندارند؟

به راحتی می‌توانید با سیب زمینی، پودر سوخاری، پودر سیر، فلفل و نمک، تخم مرغ، روغن زیتون و اسفناج کتلتی رژیمی درست کنید. با خواندن طرز تهیه کتلت سیب زمینی و اسفناج، غذایی تهیه می‌بینید که فط ۷۹ کالری دارد.

  ۹- حلیم بارها و بارها شنیده‌اید که صبحانه مهم‌ترین وعده است

. اگر صبحانه پر و پیمانی میل کنید، کمتر گرسنه می‌شوید و سراغ پرخوری می‌روید. پختن حلیم به آن سختی که فکر می‌کنید نیست. طرز تهیه حلیم رژیمی را که برای‌تان تهیه دیدیم، بخوانید. کالری یک وعده از این صبحانه سیرکننده ۲۰۰ کالری است. اگر صبحانه حلیم بخورید، در طول روز کمتر دنبال ریزه‌خواری خواهید رفت. دنبال صفر کالری نباش، دنبال کم کالری مغذی باش! تو برای لاغری شدن نباید غذاهای صفر کالری بخوری. باید غذاهای کم‌کالری بخوری که مواد مغذی بدنت رو هم تامین کنه. پس لازم نیست غذاها رو حذف کنی! با غذاهای کم کالری رژیم دکتر کرمانی لاغر شو! همین الان ثبت نام کن.

  ۱۰- سوپ شیر رژیمی برای شام چه غذایی بهتر از سوپ؟

 

باید شام را سبک بخورید تا بتوانید خواب راحتی داشته باشید. از طرف دیگر شام باید مواد مغذی بالایی از جمله فیبر داشته باشد تا بتواند تا صبحانه سیر نگه‌تان دارد. در این طرز تهیه سوپ شیر و قارچ رژیمی، همه مواد غذایی از جمله فیبر، پروتئین و ویتامین‌ها گنجاده شده است. جو پرک، سینه مرغ، قارچ، هویج، پیاز، شیر کم چرب، جعفری، آویشن، نمک و فلفل سوپ شیر را به سوپرفود تبدیل می‌کنند.  

۱۱- میرزا قاسمی اگر مزه و تیزی سیر را دوست دارید،

 

میرزا قاسمی را برای شماست. میرزا قاسمی بادمجان زیادی دارد. بادمجان منبع خوبی از آنتی‌اکسیدان است و از سلول‌های بدن محافظت می‌کند. به همین خاطر بادمجان خاصیت زد سرطانی دارد. از این طرز تهیه میرزاقاسمی رژیمی استفاده کنید تا غذایی خوشمزه و کم کالری نوش جان کنید. یک وعده از میرزا قاسمی پخته شده با این دستور پخت، تنها ۱۶۱ کالری دارد. حالا می‌دانید غذاهای کم کالری خوشمزه، دور از ذهن نیستند. با اضافه کردن سبزی‌ها و کم کردن روغن، به راحتی می‌توانید کم کالری ترین غذاها را درست کنید. غذاهای صفر کالری را به در برنامه غذایی رژیمتان به کار بگیرید. فریب غذاهای کالری منفی را نخورید!   سوالات متداول کم کالری ترین غذاها کدام‌اند؟ 


بخش های مرتبط

....

#: چگونه هم غذا بخوریم هم وزن کم کنیم

# غذای لاغری

#غذا کم کالری

#غذای های کالری منفی

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد