منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

ساده‌ترین راه برای باز کردن گرفتگی گوش چیست؟

ساده‌ترین راه برای باز کردن گرفتگی گوش چیست؟

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

ساده‌ترین راه برای باز کردن گرفتگی گوش چیست؟

برخورد نادرست با گرفتگی گوش‌ها می‌تواند شرایط را بدتر کند. در اینجا ساده‌ترین راه‌ها وجود دارد: سایت گیلانیکا

تنفس عمیق

مسدود کردن بینی، کشیدن نفس عمیق از طریق دهان، بستن لب‌ها و دمیدن گونه‌ها، بازدم به آرامی از طریق بینی انجام می‌شود. فشار ناشی از مسدود شدن گوش به باز کردن گوش مسدود شده کمک می‌کند. این تکنیک به ویژه در سفر با هواپیما مفید است.

بخار

بخار در یک حمام داغ به مدت ده تا پانزده دقیقه باعث شل شدن مخاط در سرتاسر سر (از جمله گوش) می‌شود، همچنین می‌توانید یک قابلمه را روی اجاق گاز بجوشانید، یک حوله را روی سر خود قرار دهید و بخار آن را استنشاق کنید.

کمپرس گرم

یک پارچه گرم و کمپرس گرم و مرطوب می‌تواند همین اثر را داشته باشد. علاوه بر این، اگر فردی احساس درد کرد، قرار دادن یک پارچه گرم یا پد گرم کننده روی گوش می‌تواند کمک کند، که هر دو باعث تسکین درد عمومی در فک و سر می‌شود، فقط کافی است آب داغ را روی یک پارچه تمیز بریزید، سپس آن را فشار دهید و روی گوش آسیب دیده بمالید

 ملین های موم

ملین‌های موم، روغن بچه، روغن زیتون، روغن معدنی، گلیسیرین و پراکسید هیدروژن همگی برای از بین بردن جرم گوش کار می‌کنند. می‌توان چند قطره گرم را در مجرای گوش ریخت و سر را کج نگه داشت تا مایع را برای ۱۰ دقیقه حفظ کند. بعد سر را خم کنید، اغلب مقداری موم گوش با آن پایین می‌آیند، اگر این کار انجام نشد، باید تا سه تا پنج روز به روش ادامه داد.

آب

آب در گوش؛ اگر فردی زمان زیادی را در استخر، دریاچه یا دریا سپری کند، ممکن است آب زیادی در گوش خود داشته باشد. حرکت دادن ملایم انگشت اشاره خود به بالا و پایین در گوش می‌تواند به شل شدن مایع محبوس شده کمک کند. مثل چند قطره الکل یا سرکه برای خشک کردن گوش.

آیا گرفتگی گوش نیاز به مراجعه به پزشک دارد؟

فردی

که از انسداد گوش شاکی است، در صورتی که تمام روش‌های فوق، ناموفق بوده و بعد از سه تا پنج روز هیچ تغییری رخ نداده است، یا اگر علائم شدیدتر می‌شوند، باید با پزشک تماس بگیرد.

همچنین اگر تحریک گوش باعث درد شدید شود، یا اگر فردی تجمع مایعات، تب، ترشح، سرگیجه یا صدای زنگ در گوش (وزوز گوش) داشته باشد، باید به پزشک نیز مراجعه کند.

اگر گوش معمولا با جرم گوش مسدود می‌شود، ممکن است لازم باشد جرم گوش نیز به صورت دستی برداشته شود، جرم گوش معمولا با تجهیزات تخصصی تمیز می‌شود، برخی ایجاد مکش می‌کنند، همچنین می‌توان از یک ابزار نازک با چنگک در انتها برای تراشیدن جرم گوش استفاده کرد. روش ساده، شستن گوش با استفاده از پمپ الکتریکی است که جرم گوش را شستشو می‌دهد.

درک این نکته مهم است که متخصصان پزشکی نه تنها گرفتگی گوش‌ها را تسکین می‌دهند و انسداد را برطرف می‌کنند، بلکه به بهبودی نیز کمک می‌کنند. برای مثال، اگر فردی عفونت در گوش (یا سینوس) داشته باشد که بر شنوایی‌اش تأثیر می‌گذارد، ممکن است به آنتی‌بیوتیک‌های تجویزی نیاز داشته باشد.

شنوایی سنج همچنین ممکن است آنتی هیستامین ها، ضداحتقان ها، قطره‌های گوش تجویزی، استروئید‌ها (برای آلرژی) و دارو‌های ضد قارچ (برای گوش شناگر) را برای رفع انسداد گوش تجویز کند.

یک راه عالی برای استخراج جرم و کثیفی از گوش

پراکسید هیدروژن، شاید رایج‌ترین روش تمیز کردن گوش باشد، زیرا پراکسید هیدروژن جرم گوش را نرم کرده و می‌شکند. این امر همچنین تخلیه جرم گوش را آسان‌تر می‌کند.

با استفاده از روغن ها، روغن زیتون رایج‌ترین روغنی است که برای رفع انسداد جرم گوش به طور طبیعی استفاده می‌شود، اما می‌توانید روغن بادام را نیز انتخاب کنید، روغن را در دستان خود گرم کنید تا در دمای مناسب باشد، سپس سه یا چهار قطره در مجرای گوش بریزید. در حالی که سر خود را یک بار به پهلو خم کنید. دو بار در روز  این کار را انجام دهید تا زمانی که جرم گوش به طور طبیعی پاک شود.

این روغن، جرم گوش را نرم می‌کند و اجازه می‌دهد به طور طبیعی و بدون درد خشک شود. این روش می‌تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه مورد استفاده قرار گیرد. یک بار در هفته می‌توانید از سر دوش (ولرم و با فشار بسیار کم) برای شستشوی گوش استفاده کنید.

 انسداد ناگهانی گوش

جرم گوش معمولا روش بدن برای محافظت از گوش است، بافت چسبنده آن کثیفی و سایر آلاینده‌ها را به دام می‌اندازد، به عنوان روان کننده عمل می‌کند و، چون به طور طبیعی خود به خود از مجرای گوش خارج می‌شود، به عنوان یک عامل خود تمیز کننده طبیعی عمل می‌کند.

با این حال، گاهی اوقات، ممکن است بر توانایی شنوایی تأثیر بگذارد. طبق گفته آکادمی گوش و حلق و بینی، جراحی سر و گردن آمریکا، علائم زیر نشان می‌دهد که جرم گوش باعث ایجاد مشکل می‌شود:

احساس گرفتگی در گوش
گوش درد
کم شنوایی جزئی
وزوز گوش، یا صدای زنگ در گوش
خارش، بو یا ترشح
سرفه

مدت زمان ماندگاری گوش مسدود شده چقدر است؟

علائم انسداد گوش ممکن است به طور همزمان در هر دو گوش ظاهر شود یا علائم ممکن است در یک گوش ظاهر شود. علائم انسداد گوش از چند ساعت تا هفته‌ها یا تا ماه‌ها طول می‌کشد که مدت زمان را مشخص می‌کند که اولین علت انسداد است.

اگر علت اصلی گرفتگی گوش سرماخوردگی باشد، گرفتگی گوش ممکن است در مدت یک هفته برطرف شود و علائم انسداد به تدریج کاهش یابد.

درمان آب گرفتگی گوش

گرانش یا تکنیک جیغ زدن: روی زمین دراز بکشید در حالی که گوش آسیب دیده موازی با زمین باشد، سر خود را کج کنید و لاله گوش خود را تکان دهید نیروی جاذبه از بقیه مراقبت خواهد کرد، می‌توانید از یک سواب پنبه‌ای برای حذف آب باقی مانده در گوش خود استفاده کنید.

تکنیک جاروبرقی: قرار دادن کف دست روی گوش گرفتگی و فشار ملایم برای چند ثانیه اثر مکش ایجاد می‌کند که به تخلیه آب از مجاری کمک می‌کند. این کار را تا زمانی که کل آب تمام شود تکرار کنید.

تکنیک سشوار: استفاده از سشوار در پایین‌ترین حالت و نشان دادن آن به سمت گوش (نه خیلی نزدیک) به تبخیر آب و خشک شدن مجرای گوش کمک می‌کند، خودش بیرون بیاید.

تکنیک کشیدن: دست خود را به پشت سر خود دراز کنید و به آرامی قسمت بیرونی گوش خود را با دست مخالف خود بکشید این کار باعث صاف شدن مجرای گوش و تخلیه آب می‌شود.

 تکنیک جویدن و خمیازه کشیدن: حرکت دهان و فک به یکسان شدن فشار در شیپور استاش کمک می‌کند جویدن آدامس و خمیازه کشیدن ممکن است برای تشویق آب انباشته شده به تخلیه شدن تلاش شود. اگر آب را به طور کامل دفع نکرده اید، سر را تکان دهید.

تکنیک شیمیایی: اگر هیچ یک از این روش‌های طبیعی کمکی نکرد، تعدادی "قطره گوش حاوی الکل بدون نسخه" وجود دارد که برای از بین بردن رطوبت از کانال‌های گوش طراحی شده است. همچنین تمرینات گرفتگی گوش وجود دارد که می‌توان برای خلاص شدن از شر آن‌ها تلاش کرد


بخش های مرتبط

....

#ساده‌ترین راه برای باز کردن گرفتگی گوش چیست

#تنفس عمیق برای باز کردن گرفتگی گوش تاثیر دارد

#کمپرس گرم برای رفع گرفتگی گوش تاثیر دارد

#آیا گرفتگی گوش نیاز به مراجعه به پزشک دارد

#برای استخراج جرم و کثیفی از گوش چه کنیم

# مدت زمان ماندگاری گوش مسدود شده چقدر است

#درمان آب گرفتگی گوش

#گیلانیکا

#سلامتی

#دانستنی

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد