منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

اگر تیروئید کم کار داشته باشیم باید چه چیزی بخوریم یا نخوریم؟

اگر تیروئید کم کار داشته باشیم باید چه چیزی بخوریم یا نخوریم؟

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

اگر تیروئید کم کار داشته باشیم باید چه چیزی بخوریم یا نخوریم؟

اگر به کم کاری تیروئید مبتلا هستید باید بدانید که این مشکل تنها با تغذیه برطرف نمی شود و حتما باید تحت نظر پزشک باشید. با این حال رعایت تغذیه ی مناسب به بهبودی علائم و عملکرد غده ی تیروئید شما می تواند کمک بسزایی بکند. سایت گیلانیکا   

کم کاری تیروئید سایت گیلانیکا

نکته اول، مکمل های آهن و کلسیم می توانند روی اثرگذاری داروهای تیروئید اثر منفی بگذارند در نتیجه حتما در مورد مصرف آن ها با پزشکتان مشورت کنید

نکته دوم، اگر کم کاری تیروئید دارید از سبزیجات کلمی کمتر استفاده کنید.

نکته سوم، مصرف ید ( مثلا نمک یددار یا غذاهایی که به طور طبیعی ید دارند ) برای بهبود کم کاری تیروئید موثر است اما اگر مصرف آن بیش از اندازه باشد ( مثلا بدون تجویز پزشک از مکمل ید استفاده کنید ) ، می تواند علائم شما را بدتر کند.

نکته چهارم، درست است که غذاهای پرفیبر برای سلامت بدن بسیار توصیه می شوند اما خوردن مقدار زیادی فیبر بعد از مصرف داروی تیروئید باعث می شود که دارو به خوبی جذب بدن نشود . برای خوردن غذای پرفیبر ( بیشتر از 15 گرم فیبر ) ، حداقل 2 ساعت بعد از مصرف داروی تیروئید صبر کنید .

نکته پنجم، مقدار مناسب سلنیم برای کارکرد درست غده ی تیروئید لازم است و می توانید آن را از دانه ی آفتابگردان به مقدار زیادی به دست آورید . اما دقت کنید که مصرف بیش از حد سلنیم تاثیر عکس روی غده ی تیروئید دارد درنتیجه مصرف مکمل سلنیم ( مگر در صورت تجویز پزشک ) به هیچ عنوان توصیه نمی شود .

نکته ششم، اگر شما دچار کم کاری تیروئید هستید بهتر است موادغذایی حاوی آنتی اکسیدان ها، غذاهای حاوی سلنیم و لبنیات، گوشت و تخم مرغ را مصرف کنید.

نکته هفتم، اگر همچنین دچار این بیماری هستید بهتر است از مصرف مکمل آهن و کلسیم، مکمل حاوی ید، سویا، بعضی کلم ها و غذاهای حاوی فیبر زیاد پرهیز کنید.

 


بخش های مرتبط

....

#اگر تیروئید کم کار داشته باشیم باید چه چیزی بخوریم

# تیروئید کم کار چیست

# علت کم کاری ۳

#سایت گیلانیکا

#سلامتی

#تیروئید

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد