منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

کل شهرهای ایران زمین دچار فرونشست شده جز گیلان و مازندران

کل شهرهای ایران زمین دچار فرونشست شده جز گیلان و مازندران

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

کل شهرهای ایران زمین دچار فرونشست شده جز گیلان و مازندران

کل شهر های ایران دچار فرونشست شده جز گیلان و مازندران

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشاف معدنی کشور با بیان اینکه از ۶۰۶ دشت موجود در کشور بیش از ۳۰۰ دشت ممنوعه هستند، خاطرنشان‌کرد: این دشت‌ها دچار وضعیت قرمز شده‌اند و بقیه دشت‌ها نیز شرایط مناسبی ندارند.

وی تصریح‌کرد: یکی از بحرانی‌ترین مناطق کشور دشت‌های استان اصفهان است که با فرونشست جدی مواجه شده است.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه میزان فرونشست در شهر اصفهان حدود ۱۶ سانتیمتر است، هشدار داد: زبانه‌های فرونشست وارد شهر شده و قسمت‌های مرکزی و بافت تاریخی شهر را نیز تحت تاثیر قرار گرفته است

به گزارش سایت گیلانی کا از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، "علیرضا شهیدی" پیش‌بینی‌کرد: استان‌های گیلان و مازندران نیز در سال‎‌های آینده دچار فرونشست شوند.

فرونشست تهران، روزی ۱میلی متر

شهیدی با بیان اینکه در تهران نیز میزان فرونشست نیز بسیار زیاد است، گفت: گفته می‌شود تهران روزی یک میلی‌متر دچار فرونشست می‌شود که عدد بسیار بزرگی است.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور یادآور شد: بر اساس آمارهای موجود در اتحادیه اروپا اگر در منطقه‌ای چهار میلی‌متر فرونشست ایجاد شود آن منطقه وارد شرایط بحرانی می‌شود و وقتی ما در ایران صحبت از سانتی‌متر می‌کنیم باید متوجه شویم که دچار شرایط بسیار حادی شده‌ایم.

فرونشست یا مرگ تدریجی زمین وقتی رخ می‌دهد که آب‌خوان‌ها یا سفره‌های آب زیرزمینی به شدت افت می‌کنند و با از دست رفتن مقاومت لایه‌های بالایی زمین، شکاف‌های عمیق و یا در موارد شدیدتر، چاله‌هایی با عمق بیش از ۶۰ متر و قطری بیش از همین میزان را در زمین ایجاد می‌کنند. میانگین میزان فرونشست زمین در ایران براساس برخی تحقیقات، سالیانه به بیش از ۲۵سانتی‌متر می‌رسد، آماری که در واقع آژیر خطری برای حیات فلات مرکزی ایران است.


بخش های مرتبط

....

#فرونشست شهرهای ایران

# باز شدن دهان زمین

# فرونشست گیلان

# علت اصلی شکافت زمین در شهرهای ایران

#گیلانی_کا

#اخبار

#دانستنی

#علمی

#شکافت زمین

#زمین شناسی

#کم آبی

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد