منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

محصولات باغی

کشمش پلویی آفتابی

کشمش پلویی آفتابی

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

کشمش پلویی آفتابی

 چند نوع کشمش داریم؟

کشمش به 3 گروه آفتابــی، تیـزابـی و انگوری تقسیم مـی شـود. کشمش پلویی آفتابی نوعی خاصی از انگور است که با روشی منحصر به فرد تبدیل به کشمش آفتابی می‌شود این کشمش بدون هورمون و مواد شیمیایی و به صورت کاملا ارگانیک تهیه می‌شود. کشمش آفتابی میوه رسیده انگور بدون دانه است که با تابش مستقیم نور آفتاب  خشک شده و تغیر رنگ داده و به رنگ قهوه ای در می‌آید.

 خواص مهم کشمش چیست؟

خـواص مهم انگـور تاكنون مورد تاييد قرار گرفتـه اســت شـامل اثـرات ضد درد، ضد آلرژي، ضد آلزايمر، ضد سفت و سخت شدن رگ ها، محافظ كبد، ضد سرطان، ضد باكتري، افزايش دهنده قواي جنسي، ملين، ادرار آور، تقويـت كننـده قلـب، كاهــش دهـنده كلسـترول و چربي خون، محرك ايمني بدن، محافظت كننـده در برابـر اشعـه ها (آفتـاب) است كه ميتوان تا حدودي به كشمش آن نيز نسبت داد. چون اين ماده غني از كالري و ويتامين هاي مختلف از جمله ويتامين هاي گروه B است، براي كساني كه مبتلا به افسردگي، دل شـوره، تشويـش ومشكلات عصبـي هستند، بسيار مناسب است. در سال هاي اخـير نيز عـنصر كروم در تركيبات انگور و فرآورده هاي آن يافت شده است كه موجب كاهش قند خون مي شود، هر چند كه بايد بيماران ديابتي در اين زمينه نيز از مصرف زياد كشـمش پرهيز كنند. 

مويز نيز از نوعي انگور به دست آمده و همانند كشمش داراي تمامي خواص انگور مي باشد. کشمش یکی از تنقلاتی است که همراه برنج سالاد و پودینگ ها به کار می‌آید. کشمش پلو، ترکیب برنج و کشمش که است که سرشار از ویتامین است و می‌تواند همراه با موادی دیگر مثل مرغ و گوشت بیاید اما ترکیب ساده آن با برنج غذایی گیاهی برای افراد گیاه خوار محسوب می‌شود.

خشک کردن کشمش نقش مهمی در کیفیت آن دارد زیرا دانه های انگور به سبب الیاف درشتی که دارند مانع از خروج سریع آب و تبخیر آن می‌شوند.

 مرغوب ترین نوع کشمش چیست؟

مرغوب ترین کشمش ها آنهایی هستند که با روشی درست در حالی که پر گوشت و بی دانه هستند تهیه می‌شود. 

برای تهیه کشمش آفتابی اغلب از گروه کشمش های پیکانی و رسمی استفاده می‌شود

کشمش سر شار از آهن فسفر پتاسیم و کلسیم و ویتامین های گروه  b  است.مصرف کشمش مانع از رشد ویروس های  داخل دهان می‌شود که سبب پوسیدگی دندان ها و بوی بد دهان می‌شود.

کشمش ها به دلیل کلسیم بالا نقش مهمی در استحکام استخوان ها دارند.انگور ها به سبب خشک شدن، قندشان بیشتری از خود تولید می‌کنند به همین سبب ماده انرژی زا آن ها افزایش پیدا می‌کند که سبب نرم کنندگی سینه نیز می‌شوند.


بخش های مرتبط
....

# کشمش تاکستان

# کشمش بی دانه

# کشمش پلویی

# کشمش آفتابی

# کشمش درجه یک

# کشمش مرغوب

# کشمش و مویز

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد