منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

طرز تهیه چای ماسالا

طرز تهیه چای ماسالا

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

طرز تهیه چای ماسالا

چای ماسالا یکی از انواع نوشیدنی های بسیار مفید بین المللی است که با ادویه های بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چای ماسالا در ادامه با سایت گیلانیکا  همراه باشید.  

 

مواد لازم چای ماسالا
هل ۳ عدد
دانه فلفل سیاه ۱۰ عدد
زنجبیل تازه ۱ تکه
میخک ۳ عدد
چوب دارچین ۱ تکه
آب ۲ فنجان
شیر ۱ فنجان
جوز هندی ۲ عدد
چای سیاه ۳ قاشق چایخوری
شکر ۲ تا ۵ قاشق چایخوری

طرز تهیه چای ماسالا

مرحله اول

برای تهیه چای ماسالا خوشمزه ابتدا هل را به همراه دانه های فلفل سیاه درون هاون می ریزیم، سپس آن ها را کمی می کوبیم تا نیم کوب شوند. در ادامه پوست زنجبل را جدا می کنیم و به صورت ریز رنده می کنیم. 

مرحله دوم

در این مرحله جوز هندی را با رنده ریز دو مرتبه رنده می کنیم. در ادامه یک قابلمه کوچک انتخاب می کنیم، سپس زنجبیل را به همراه جوز هندی رنده شده، میخک، هل، فلفل سیاه و چوب دارچین درون قابلمه می ریزیم.

مرحله سوم

حالا نیمی از آب را به قابلمه اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم تا مواد ترکیب شوند، سپس قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم. پس از گذشت ۲ دقیقه مابقی آب را اضافه می کنیم و اجازه می دهیم جوش بیاید. 

مرحله چهارم

در این مرحله شیر را به همراه چای سیاه به قابلمه اضافه می کنیم، سپس کمی مخلوط می کنیم و به مقدار دلخواه شکر را اضافه می کنیم و مجددا مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم به مدت ۱۵ دقیقه روی حرارت بماند. 

مرحله پنجم

در نهایت پس از گذشت این زمان وقتی رنگ چای تغییر کرد، چای را از صافی رد می کنیم و درون فنجان های مورد نظر می ریزیم. داین چای خوشمزه و پر خاصیت را درست کنید و در شب های زمستانی میل کنید. نوش جان.


بخش های مرتبط

....

#چای

#دمنوش

#چای ماسالا

#چای گیلان

#چای بهاره

#زنجبیل

#فلفل

#شیر

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد