منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

چای ایرانی و تاثیر آن بر روی قلب

چای ایرانی و تاثیر آن بر روی قلب

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

چای ایرانی و تاثیر آن بر روی قلب

چای ایرانی و تاثیر آن بر روی قلب 

چای سیاه میان ایرانی ها طرفداران زیادی دارد و می توان گفت بر اغلب دردهای ما هم دَوا است و هم درد! گیلانی کا

حتما همه یکبار این جمله را شنیده ایم "بعد از غذا چایی می چسبه" حال آنکه پزشکان در هر صورتی نوشیدن چای پس از غذا را رد کرده و برای آن بازه زمانی تعیین می کنند.

به هر روی این نوشیدنی محبوب ترک کردنش برای خیلی از ما دشوار است اما می توانیم با توجه به بهترین زمان برای نوشیدن آن بیشتر از خواصش بهره ببریم تا مضرات آن.

وقتی قصد داریم در مورد فواید و مضرات چای سیاه صحبت کنیم، این سوال مهم پیش میاد که آیا واقعا قلب انسان هم به این دمنوش اصیل و سنتی ایرانی علاقه داره؟ 

 

نتایج تحقیقات تاثیر چای بر وضعیت قلب

-محققان هلندی در جریان پژوهشی متوجه شدند که نوشیدن مقادیر متوسط یا زیاد چای موجب تقویت سلامت قلب می‌شود و خطر مرگ ناشی از ابتلا به بیماری عروق کرونر را، کاهش می‌دهد.این مطالعه همچنین نشان داد که مصرف قهوه به میزان متوسط نیز با کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی ارتباط دارد.

در این مطالعه که در هلند انجام شده است، نحوه تاثیر مصرف چای و قهوه بر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی و مرگ در میان ۳۷ هزار و ۵۱۴ شرکت کننده طی ۱۳ سال بررسی شد.محققان متوجه شدند که مصرف سه تا شش فنجان چای در روز خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی و مرگ ناشی از این بیماری را تا ۴۵ درصد کاهش می‌دهد. همچنین مصرف بیش از شش فنجان چای در روز با کاهش ۳۶ درصدی خطر ابتلا به بیماری قلبی ارتباط داشت.

این مطالعه همچنین نشان داد که مصرف دو تا چهار فنجان قهوه در روز خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد . بر اساس نتایج این مطالعه، مصرف قهوه به میزان متوسط - دو تا چهار فنجان قهوه در روز-  خطر مرگ ناشی از ابتلا به بیماری قلبی و نیز مرگ ناشی از هر دلیل را کاهش می‌دهد

 

چای چگونه برای قلب مفید است؟

برای اینکه بفهمیم چرا چای برای قلب مفید است، باید نگاهی به این موضوع بیندازیم که فشار خون چگونه روی سلامت قلب اثرگذار است. فشار خون  بالا به دیواره رگ ها آسیب وارد می کند و باعث سفت شدن آن ها و مسدود شدن شان می شوند. فشار خون بالا تر باعث می شود خطر ابتلا به بیماری عروقی، بیماری قلبی و سکته افزایش پیدا کند.

هنگامی که رگ های خونی به اندازه کافی حالت ارتجاعی نداشته باشند، جریان خون و اکسیژن رسانی به آن ها و قلب کاهش پیدا می کند و باعث درد قفسه سینه  می شود و حمله قلبی و نارسایی قلبی اتفاق می افتد.

اگر سابقه فشارخون در خانواده شما وجود دارد، حتماً باید مراقب فشار خون خود باشید. تحقیقات نشان می دهد که مصرف زیاد چای برای سلامت بیشتر قلب و کاهش خطر بیماری ها مفید است. علت آن هم این است که چای حاوی ترکیبات گیاهی مفید به نام پلی فنول است که به عنوان یک آنتی اکسیدان در بدن فعالیت می کنند.

بیماران قلبی از نوشیدن چای پررنگ پرهیز کنند

همانطور که قبل تر هم اشاره کرده ایم چای دارای خواص بسیار زیادی می باشد اما تحقیقات و آمارهای در دسترس نشان داده اند که خوردن بیش از اندازه چای آن هم چای پررنگ مشکلات زیادی را همچون کم خونی به وجود می آورد.

نوشیدن چای زیاد از نوع پررنگ آن باعث کم خونی در افراد می شود زیرا که آهن موجود در بدن را جذب خواهد کرد و همین موضوع باعث کاهش بروز خون در بدن می شود.

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که حتما باید در نوشیدنی های روزانه خود چای داشته باشید بهتر است که به چای نوشیدن چای پررنگ، چای کم رنگ بنوشید.


بخش های مرتبط

....

#خواص چای ایرانی

# چای و سلامتی قلب

#چایو فشار خون

# فواید چای گیلانی

#سلامتی

#چای_گیلان

#چای_لاهیجان

#اموزش

#gilaneka

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد