منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

صنایع دست بافت

خرید چادر شب دستبافت روتختی،قیمت چادر شب دستبافت روتختی

خرید چادر شب دستبافت روتختی،قیمت چادر شب دستبافت روتختی

ریال 78,000,000

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

خرید چادر شب دستبافت روتختی،قیمت چادر شب دستبافت روتختی

چادر شب دستبافت روتختی

ابعاد 2 * 2 متر از این نوع چادر شب به عنوان روتختی میتوان استفاده کرد 

بافت دست بسیار متراکم و با کیفیت در دو رنگ قرمز و آبی توسط بهترین هنرمندان شمال کشور 

آنچه امروز به عنوان یک هنر  و صنعت دستی به نام چادرشب بافی می شناسیم در روزگاری نه چندان دور  جزء لاینفک زندگی روستاییان شمال کشور بود و کارگاه های خانگی تولید پارچه در اکثر منازل دایر بوده ( پاچال ) و زنان روستایی اوقات فراغت خود را به آن می پرداختند.  آنها بسیاری از احتیاجات خود را از طریق پارچه های بافته شده به دستان هنرمند زنان و دختران خود مرتفع می نمودند و مازاد را به فروش رسانده و از این طریق به اقتصاد خانواده کمک می کردند.

چادرشب‌بافی یکی از صنایع دستی سنتی ایران است. چادر شب، پارچه‌ای رنگارنگ و معمولا با طرح چهارخانه است به جنس پنبه یا ابریشم که بیشتر در شرق گیلان و غرب مازندران بافت آن رواج داشته و دارد . قاسم آباد رودسر و شهرستان رامسر دو مرکز مهم تولید این پارچه می باشند. 

 

چادرشب‌بافی شمال ایران

در گیلان و مازندران  به عنوان نوعی کمرپیچ برای زنان محلی استفاده می‌شود و بافت آن هم اکنون در روستا نیز رواج دارد . الیاف بکار رفته معمولا ابریشمی و با رنگ‌های زنده و شاد است. ابعاد چادرشب معمولاً ۲×۲ بوده و دارای نقش‌های هندسی چهارخانه و اکثر با رنگ زمینه قرمز بافته می‌شود.این پارچه از نخ‌های پنبهای، پشم و ابریشمی از سالیان گذشته تاکنون با کاربردهای گوناگون بافته شده است. چادر شب که در اصطلاح محلی در استان مازندران  به آن لاون می‌گویند، توسط دستگاه های پارچه بافی  که توسط نجارهای محلی ساخته می شودبافته می‌شود . نام این دستگاه‌ها پچال یا پاچال است و در خانه‌ها بافته می‌شود. نخ‌های مورد استفاده را از مغازه‌های کاموابافی به نام کنافابافی تهیه می‌نمایند. چادر شب یا چورشب یا لاون از دو جنس پشمی و ابریشمی بافته می‌شد  اکثرا نوع پشمی آن در خانه هر بومی مناطق گیلان یافت می‌شود. چادرشب یا یک لاون معمولا از شش تخته با طرح‌های ذهنی و بدون استفاده از نقشه یا طرح در رنگ‌های متنوع توسط زنان بافته می‌شود.

بخش های مرتبط
....

# چادر شب رو تختی

# چادر شب گیلان

# چادر شب قاسم اباد

# چادر شب رنگی رنگی

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد