منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

پیشگیری از کلسترول بالا در کودکان

پیشگیری از کلسترول بالا در کودکان

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

پیشگیری از کلسترول بالا در کودکان

افزایش مصرف برخی از خوراکی ها و غذاهای ناسالم نظیر تارت و کلوچه، فست فود، ذرت بو داده مایکروویوی، دونات، کراکر، کیک و بیسکویت های بسته بندی در سال‌های اخیر به این روند دامن زده است.

بسیاری از مطالعات اخیر نشان داده است که این روزها حتی کودکان در حدود سن هشت سالگی نیز ممکن است به عارضه‌هایی چون کلسترول بالا و چربی خون بالا مبتلا شوند که در نهایت عروق را مسدود می‌کنند.

غذای سالم

به نقل از سایت رسمی "بهداشت مدارس مونت‌گومری"، کارشناسان سلامت در این رابطه تاکید دارند که افزایش مصرف برخی از خوراکی ها و غذاهای ناسالم نظیر تارت و کلوچه، فست فود، ذرت بو داده مایکروویوی، دونات، کراکر، کیک و بیسکویت های بسته بندی در سال‌های اخیر به این روند دامن زده است.

بر همین اساس متخصصان تغذیه و سلامتِ کودکان تاکید دارند که رعایت نکات ساده زیر، راهکارهای کلیدی برای پیشگیری به موقع از عارضه کلسترول بالا در کودکان و در نتیجه عوارض جدی آن در سال‌های آتی زندگی هستند:

- در طبخ غذاهای خانگی از روغن های طبیعی و غیرهیدروژنه مانند روغن کانولا یا زیتون استفاده کنید.

غذاهایی که منشا طبیعی دارند فاقد چربی های ترانس یا هیدروژنه هستند مانند انواع میوه ها، سبزیجات، مرغ، بوقلمون، ماهی، لوبیا، غلات، نان و برخی غلات. بنابراین از این گروه از مواد خوراکی بویژه از دسته سبزیجات و میوه ها در رژیم غذایی خانواده بیشتر استفاده کنید.

اگر از مارگارین (کره گیاهی) استفاده می کنید، انواعی را انتخاب کنید که در هر قاشق غذاخوری بیش از دو گرم چربی اشباع نداشته باشد و اولین ماده تشکیل دهنده آن نیز روغن نباتی مایع باشد.


بخش های مرتبط

....

#راهکارهای کلیدی برای پیشگیری به موقع از عارضه کلسترول بالا در کودکان

#پیشگیری از کلسترول بالا در کودکان

#سن هشت سالگی نیز ممکن است به عارضه‌هایی چون کلسترول بالا و چربی خون

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد