منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

ویژگی‌های شخصیتی A و B را چگونه تشخیص دهیم

ویژگی‌های شخصیتی A و B را چگونه تشخیص دهیم

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

ویژگی‌های شخصیتی A و B را چگونه تشخیص دهیم

هر فردی ممکن است جزو یکی از شخصیت های A و B باشد. در واقع شخصیت هر فرد بسته به نوع رفتار و برخوردش، در یکی از این دسته‌ها قرار می‌گیرد. این که شما ویژگی‌ صبور، پرتحرک، جاه طلب، مغرور، استرسی و … داشته باشید؛ به نوع شخصیت شما بستگی دارد.

در دهه‌ی 1950‌ دو متخصص قلب به نام‌های “مایر فریدمن” و “ری روزنمن” نظریه‌ای را اعلام کردند؛ که خلق و خو و ویژگی‌های شخصیتی هر فرد می‌تواند نشانگر تیپ شخصیتی او باشد. این دو پزشک معتقد بودند؛ افرادی که تیپ شخصیتیA  هستند، بیش‌تر در معرض خطر ابتلا به بیماری سرخرگ‌های قلب قرار دارند. با این وجود بسیاری از دانشمندان به ارتباط بین این دو مسئله اعتقادی نداشتند. اما این کشف بعدها در زمینه‌ی روان‌شناسی سلامت، نقش مهمی را ایفا کرد.

در این مقاله سعی داریم بیشتر درمورد ویژگی شخصیت های A و B صحبت کنیم. اگر شما هم مشتاق هستید که بدانید چه نوع شخصیتی دارید، بهتر است این مطالب را تا انتها مطالعه نمایید تا شخصیت خود را بیشتر بشناسید.

 

معرفی شخصیت های A و B

همانطور که گفته شد، هر فرد بسته به نوع برخورد و رفتارش در یکی از دسته‌های نام برده شده قرار می‌گیرد. حال وقت آن رسیده بیشتر با نوع رفتاری هر گروه آشنا شویم:

 

نوع شخصیتی A

همان‌طور که احتمالا از رابطه‌ی تیپ شخصیتی A و خطر بیماری قلبی حدس زده‌اید؛ اصولا آدم‌هایی که این نوع تیپ شخصیتی را دارند، انگیزه‌ی رقابت‌پذیری بسیار بالایی خواهند داشت، و از شکست غمگین می‌شوند. آنها برای برنده‌ شدن بازی می‌کنند و وقتی به نتایج مطلوب‌شان نمی‌رسند، خودشان را از نظر ذهنی سرزنش خواهند کرد.

 

شخصیت‌های A افرادی قانونمند هستند

آدم‌های تیپ A برای هر روز خود برنامه ریزی دارند و وقتی اتفاق غیرمنتظره‌ای پیش می‌آید، معمولا به آن واکنش نشان می‌دهند. این افراد بسیار منظم و وظیفه‌ شناس هستند، و از روال‌های همیشگی و قانونمندی لذت می‌برند. در واقع اگر روزشان طبق برنامه تنظیم شده پیش نرود، آشفته خواهند شد. هم‌چنین تیپ‌های شخصیتی  A، به خاطر ذهنیت خشک و سخت و انتظارات بالایی که از خودشان و دیگران دارند، مستعد ابتلا به اختلال‌های اضطراب هستند.

معمولا شخصیت‌های تیپ A، خود را غرق در مشغله و کار می‌کنند. به ‌طوری که نمی‌توانند منطقی آ‌ن را مدیریت کنند. این مسئله باعث خواهد شد تا در معرض بیماری‌های ناشی از اضطراب و خستگی مفرط قرار بگیرند.

تیپ A افرادی پرمشغله هستند

شخصیت‌های تیپA ، بیش‌تر اوقات را به کار مشغول هستند، چرا که تعیین هدف و رسیدن به آن، بیش‌ترین خوشحالی را درون آنها ایجاد خواهد کرد. معمولا این افراد عزت نفس بالایشان را از موفقیت‌های خود به دست می‌آورند. بنابراین هر چیزی که به برنده شدن مربوط ‌باشد این افراد را درگیر خود می‌کند.

 

تیپ A افراد جدی هستند

آدم‌های تیپ A شخصیتی جدی دارند، و به همین خاطر رهبرها و سیاست مدارانی فوق‌العاده‌ خواهند شد. آنها با تعیین و تکلیف کردن برای دیگران، مشکلی ندارند و برای رسیدن به خواسته‌هایشان هر کاری لازم باشد انجام می‌دهند.
به علاوه، افراد این دسته، به راحتی خشمگین خواهند شد. این خصلت آنها، به همراه ناشکیبایی بیش از اندازه و اعتیاد به موفقیت، می‌تواند برایشان مشکل ساز شود.

اگر تصور می‌کنید که شما هم جزو تیپ شخصیتی A هستید، سعی کنید هر روز زمانی را به خودتان اختصاص دهید، و به یاد بیاورید که عزت نفس شما فقط از موفقیت‌ها، وجهه‌ی اجتماعی، یا حساب بانکی‌تان نمی‌آید. به خودتان زمان دهید، برخی مواقع خوش بگذرانید و از زندگی خود لذت ببرید، نه از جایزه‌هایی که برنده می‌شوید یا موفقیت‌هایی که به دست می‌آورید.

نوع شخصیتی B

شخصیت های A و B تقریبا رفتار و طرز فکری متفاوت با یکدیگر دارند. همان‌طور که می‌توانید تصور کنید، آدم‌های تیپ B با تیپ A برخوردی مشابه نخواهند داشت. این افراد خلق و خویی بی‌خیال‌تر و آرام‌تر دارند. و اگر برنده شوند و یا ببازند، می‌توانند نسبت به آن بی‌اهمیت برخورد کنند. افراد تیپ B، در لحظه زندگی می‌کنند. چرا که از زندگی‌ خود احساس رضایت داشته و برای شاد بودن نیازی به دست آوردها و موفقیت‌های مهم ندارند.

 

شخصیت B به حرفه‌های هنری گرایش دارند

تیپ‌های شخصیتی B، هدف‌گرا و موفقیت ‌‌محور رفتار نمی‌کنند. این افراد معمولا از حرفه‌هایی لذت می‌برند که از خلاقیت خود استفاده کنند و بتوانند آن‌ را با سرعت پایین‌تری انجام دهند. اغلب افراد که تیپ شخصیتی B دارند، حرفه‌هایی مانند نویسندگی، موسیقی، هنر، بازیگری یا درمان‌شناسی را بیشتر می‌پسندند. و در این زمینه‌ها موفق‌تر خواهند بود.

افراد تیپ B از استرس دوری می‌کنند

افراد تیپ‌های شخصیتی B تمایل دارند، در درو‌نشان تعمق و تفکر کنند و ذهنی انتزاعی دارند. آنها دیدگاهی سیاه و سفید ندارند. چرا که به همه‌ی جوانب زندگی، که در محدوده‌ی خاکستری قرار می‌گیرند، توجه می‌کنند. به خاطر توانایی در پایین آوردن سرعت و توجه به جزییات، معمولا از هرچیزی که با فشار یا استرس زیاد همراه باشد دوری خواهند کرد.

تیپ‌های شخصیتی B ترجیح می‌دهند، در جریان زندگی قرار بگیرند. این افراد به جای اینکه بخواهند تمام اتفاقات زندگی را بفهمند، سعی می‌کنند منتظر بمانند تا شاهد این باشند که زندگی چه چیزی را برای آنها رقم می‌زند.

اغلب افراد، شخصیتی بین تیپ A و تیپ B دارند. بیش‌تر آنها در زندگی‌ خود از رسیدن به اهداف‌ و موفقیت‌هایشان لذت می‌برند. اما همه اجازه نخواهند داد، تا امیال و آرزوهایشان، آنها را به زانو در بیاورد.

10 مورد از تفاوت‌های شخصیت های A و B

  1. تیپ A به سرعت راه می‌رود؛ اما تیپ B صبور است.
  2. تیپ A به تندی غذا می‌خورد؛ اما تیپ B به آرامی و با آرامش کامل غذای خود را میل می‌کند.
  3. تیپ A همیشه در حال تحرک است؛ در حالی که تیپ B نگران زمان نیست.
  4. تیپ A سریع حرف می‌زند و مکالمه تندی دارد؛ اما معمولا تیپB  بلوف نمی‌زند و به آرامی صحبت می‌کند.
  5. تیپ A صبور نیست و به سرعت به سوالات پاسخ می‌دهد؛ در حالی که تیپ B صبور است و پیش از پاسخگویی به سوال‌ها اندکی صبر می‌کند.
  6. کیفیت کلام تیپ A محکم، زمخت و کوتاه است؛ در صورتی که کیفیت کلام تیپ B یکنواخت است.
  7. لحن کلام تیپ A شدید است؛ اما تیپ B لحن کلام ملایم‌تری دارد.
  8. تیپ A خنده‌ای خشک دارد؛ در صورتی که تیپ B خنده ای لطیف، نرم و خوشایند دارد.
  9. تیپ A توانایی انجام دو کار هم زمان را دارد؛ اما تیپ B تنها از عهده انجام یک کار برمی‌آید.
  10. حرکات چهره تیپ A کشیده، خصمانه و ابروها درهم است؛ اما تیپ B چهره‌ای آرام و دوست داشتنی دارد.


منبع نوشته:

....

#10 مورد از تفاوت‌های شخصیت های A و B

#معرفی شخصیت های A و B نوع شخصیتی A شخصیت‌های A افرادی قانونمند هستند

# تیپ A افرادی پرمشغله هستند

# تیپ A افراد جدی هستند

# نوع شخصیتی

#B شخصیت

#B به حرفه‌های هنری گرایش دارند

# افراد تیپ B از استرس دوری می‌کنند

# 10 مورد از تفاوت‌های شخصیت های A و B

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد