منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

اخبار کشاورزی

نقش ویژه تولید مرکبات در اقتصاد گیلان

نقش ویژه تولید مرکبات در اقتصاد گیلان

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

نقش ویژه تولید مرکبات در اقتصاد گیلان

افزایش کمی و کیفی محصولات باغات مرکبات گیلان

گیلان به دلیل خاکی حاصلخیز و آب و هوایی مناسب یکی از استان‌های با ظرفیت بسیار زیاد در تولید مرکبات در کشور بوده و هرساله محصولات متنوعی از نارنگی، پرتغال، سیب، نارنج و کیوی در دیار میرزا تولید می‌شود.

استان گیلان دارای 11 هزار و 160 هکتار اراضی دارای مرکبات با 25 هزار بهره‌بردار بوده و در آن محصولات متنوع مرکبات تولید و بعضاً با صادرات به دیگر نقاط کشور و حتی دنیا برای جمهوری اسلامی ارزآوری دارد.

جهاد کشاورزی گیلان پرتغال از نوع تامسون خونی و محلی، نارنگی، گریپ‌فروت، دارابی و بالنگ ازجمله مهم‌ترین مرکبات تولیدشده در گیلان بوده و پیش‌بینی می‌شود امسال 200 هزار تن مرکبات به ارزش بیش از ده هزار و 400 میلیارد ریال از باغات استان برداشت  شود.

شهرستان‌های رودسر، املش، لنگرود بیشترین باغ مرکبات را در استان دارا و با تلاش‌های 25 هزار بهره‌بردار مرکبات امسال نسبت به سال گذشته با افزایش 10 درصدی در میزان برداشت مرکبات مواجه بودیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان به باغداران توصیه‌ای دارد و می‌گوید باغداران بعد از برداشت محصول در زمینه تغذیه باغات و مبارزه با آفات مرکبات به مراکز خدمات جهاد کشاورزی مراجعه و راهنمایی لازم را دریافت کنند. برداشت مرکبات از اواخر آبان در گیلان آغاز می‌شود و تا اواخر دی‌ماه و اوایل بهمن ادامه دارد.

بخش های مرتبط

....

#نقش ویژه تولید مرکبات

# در اقتصاد گیلان

#امسال 200 هزار تن مرکبات

#در گیلان برداشت می‌شود

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد