منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

مبتلایان به امیکرون چند روز باید استراحت کنند؟ | مبتلایان امیکرون تا ۴ هفته پس از ابتلا ناقل هستند

مبتلایان به امیکرون چند روز باید استراحت کنند؟ | مبتلایان امیکرون تا ۴ هفته پس از ابتلا ناقل هستند

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

مبتلایان به امیکرون چند روز باید استراحت کنند؟ | مبتلایان امیکرون تا ۴ هفته پس از ابتلا ناقل هستند

به گزارش سایت گیلانی کا ، حسین کیوانی در برنامه در انتهای الوند، اظهار کرد: قبل آمدن امیکرون، می‌توانستیم بین آنفولانزا و کرونا تفاوت قائل شویم، اما امروز یک بدن درد خفیف یا یک تب ساده را باید امیکرون بدانیم.

اومیکرون سایت گیلانی کا

وی ادامه داد: هنوز حساسیت فصلی شروع نشده، اما در حساسیت تب و بدن درد نداریم و افراد سابقه حساسیت در فروردین و اردیبهشت دارند.

استاد ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآور شد: ابتلاء به بیماری و در ادامه بهبود، بیشترین ایمنی را می‌دهد و ۲۵ تا ۱۰۰ برابر ایمنی بیشتر به ما می‌دهد، اما معمولاً ۶ ماه پس از بیماری ایمنی داریم. اگر کسی مبتلا شود در دفعه دوم شدت علائم و احتمال بستری شدن کمتر است.

کیوانی ادامه داد: فردی که کرونا بگیرد و خوب شود بهتر می‌تواند با این بیماری در ادامه مقابله کند.

وی افزود: سیستم ایمنی ما بخشی آنتی‌بادی دارد، اما سیستم ایمنی صرفاً آنتی‌بادی نیست و سلول‌ها نقش موثرتری دارند، ممکن است کسی آنتی‌بادی نداشته باشد، یا پس از ۶ ماه آنتی‌بادی او از بین برود و در آزمایش‌ها آنتی‌بادی وجود نداشته باشد، اما سیستم ایمنی او از طریق سلول به صورت کمتر وجود دارد.

استاد ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: ما در طول عمر با صدها عامل بیماری روبرو می‌شویم و سلول‌هایی در مواجهه با عامل عفونی تشکیل می‌شوند که اطلاعات آنتی‌بادی را در خود دارند و آنتی‌بادی را تولید می‌کنند. این سلول‌ها در حالت آماده‌باش هستند و در مواجهه با بیماری آنتی‌بادی تولید می‌کند.

کیوانی افزود: اگر کسی امیکرون بگیرد حداقل تا ۶ ماه مبتلا به امیکرون نمی‌شود، اما ممکن است به سویه‌های دیگر مبتلا شود.

وی گفت: فرد تا ۲۵ روز می‌تواند ناقل بیماری امیکرون باشد. ۷ تا ۱۰ روز فرد پس از ابتلاء نیاز به استراحت دارد، اما احتمال انتقال ۳ تا ۴ هفته پس از ابتلاء وجود دارد.

این استاد ویروس شناس اظهار کرد: اگر دو تا ۵ روز قبل از بروز علائم امیکرون به این ویروس مبتلا شدیم. باید حتماً فاصله را با افراد رعایت کنیم و استفاده از ماسک ضروری است. اگر واکسیناسیون گسترده را نداشتیم تلفات ناشی از امیکرون بیشتر می‌شد و احتمال به وجود آمدن سویه دیگری از ویروس وجود دارد.

کیوانی یادآور شد: ۲۰ درصد از مراجعه کنندگان کودکان هستند. تلفات بیشتر در افراد با سن بالا و بیماری‌های زمینه‌ای است. احتمال درگیری به سویه‌های قبلی بسیار کم است و سویه درچرخش مهم است.


بخش های مرتبط

....

#مبتلایان امیکرون تا ۴ هفته پس از ابتلا ناقل هستند

# مبتلایان به امیکرون چند روز باید استراحتکنند

# سایت گیلانی کا

# دانستنی

# امیکرون

# کرونا

# ویروس

# قرنطینه

# سلامتی

# واکسن

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد