منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

محصولات زراعی

قیمت برنج فجر،خرید برنج فجر

قیمت برنج فجر،خرید برنج فجر

ریال 890,000

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

قیمت برنج فجر،خرید برنج فجر

برنج فجر چه نوع برنجی است؟

 برنج فجر از برنج های پرمحصول حساب می آید. برنج فجر از تغییرات ژنتیکی روی برنج های مرغوب ایرانی، برای بهره برداری بیشتر از زمین های کشاورزی تولید شده است. کشت برنج فجر محصول بیشتری برای کشاورز به ارمغان می آورد. برنج فجر جز دسته برنج های سرد است و به دلیل قیمت پایین و پخت بالا بیشتر در رستوران ها، ادارات و مراسم های دورهمی مورد استفاده قرار می گیرد. برنج فجر گلستان از مرغوب ترین برنج های فجر است. برنج فجر گرگان ، برنج فجر مینودشت و برنج فجر علی آباد از معطرترین و با کیفیت ترین برنج های گلستان هستند. این برنج در گیلان و مازندران نیز کشت می شود. برای خرید برنج فجر حواستان باشد کلاه سرتان نرود. زیرا برنج پاکستانی شبیه برنج فجر است و این شباهت زمینه را برای سودجویان فراهم کرده است. در ادامه به انواع برنج فجر و بهترین برنج فجر خواهیم پرداخت.برای خرید برنج فجر باید بدانید که شکل ظاهری این برنج به برنج های پاکستانی شرایط را برای سودجویان فراهم اورده تا با مخلوط کردن این دو برنج خریداران رو گول بزنند 

برنج فجر چطوره؟

برنج های پرمحصول مانند برنج فجر عطر و بوی کمتری نسبت به برنج های محلی دارند. در حالی که پرمحصول هستند، طعم دار نبوده و همین موضوع باعث عدم استقبال از این نوع برنج در اوایل تولید شده بود.

شباهت ظاهری برنج فجر به برنج های مرغوب و برخورداری از عطر و بویی قابل قبول در میان برنج های پرمحصول، باعث شده افراد این برنج را با برنج های مرغوب اشتباه گیرند.

رنگ برنج فجر سفید کدر و مایل به کرم است و دانه های روغنی دارد. شکل ظاهری آن شبیه به خنجر و شمشیر است که سر آن باریک تر از انتهای آن است و در یک طرف کمی فرورفتگی دارد. طول یک دانه برنج خام فجر 8 میلی متر است.

برنج فجر مال کجاست؟

باید بدانید که برنج فجر برای منطقه جغرافیایی خاصی نیست و حاصل اعمال آزمایشات ژنتیکی روی برنج های محلی است. برنج فجر به دلیل دیررس بودن معمولا در مناطق سرد و کوهستانی کشت می شود.

در حال حاضر برنج فجر در استان گیلان کشت می شود.  البته در سال های گذشته در استان گلستان ومازندارن در شهرهای فریدونکنار و آمل نیز زمین های کشاورزی زیر کشت این برنج پرمحصول قرار گرفته است. 

انواع برنج فجر

انواع برنج فجر معنایی ندارد زیرا برنج فجر تنها یک نوع است. اما در بازار برنج فجر را به انواع مختلف می شناسند مانند برنج فجر طارم که این نامگذاری اشتباه است. زیرا برنج طارم و فجر هر کدام گونه ای مجزا هستند.

برنج فجر با توجه به محلی که کشت می شود،  شرایط آب و هوایی منطقه و نوع رسیدگی و آبیاری برنج از نظر کیفیت قابل دسته بندی است.

برنج فجر در استان های گلستان، گیلان و مازندران کشت می شود. در هر استان شرایط جوی، آبیاری و خاک زمین کشاورزی متفاوت است بنابراین برنج فجر هر منطقه کیفیتی خاص خود را دارد.


بخش های مرتبط
....

# برنج فجر

# برنج گیلان

# برنج استانه

# برنج عمده

# برنج مجلسی

# برنج دانه بلند

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد