منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

گردو شاه کلید درمان این بیماریست

گردو شاه کلید درمان این بیماریست

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

گردو شاه کلید درمان این بیماریست

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که درست چهار ساعت پس از مصرف روغن گردو یا آجیلهای دارای پوست سطح کلسترول و انعطاف پذیری رگهای قلبی آنها تاحد زیادی بهبود می یابد.

این تحقیق نشان می دهد که مصرف منظم این ماده غذایی می تواند فرد را در مقابل بیمارهای قلبی عروقی در بلند مدت حفاظت کند.  

تنها یک مشت گردو می تواند به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند. اگر هر فرد چهار بار در هفته یک مشت گردو یا اندکی روغن گردو مصرف کند تاحد زیادی از ابتلا به بیماریهای قلبی مصون می ماند. 

این نخستین تحقیقاتی بود که طی آن مشخص شده است که گردو به نوع تأثیری در سلامتی دارد. 

این گروه تحقیقاتی به 15 نفری که دارای سطح بالای کلسترول خون بودند دو مشت گردوی با پوست یعنی چیزی حدود 85 گرم گردو، شش گرم آنها پوست گردو ، 34 گردو با چربی گرفته شده و یا سه قاشق غذاخوری یا 51 گرم روغن گردو دادند. 

محققان 30 دقیقه، یک ساعت، دو ساعت، چهار ساعت و شش ساعت پس از آن نتایج خود را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که تنها مصرف یکبار روغن گرد و که در سایر آجیلهای دارای پوست هم وجود دارد می تواند به سلامت رگ های قلبی کمک کند.

تحقیقات نشان می دهد که روغن موجود در گردو می تواند پس از یک وعده غذایی در سلامت  رگ های خونی نقش داشته باشد. این روغن همچنین برای حفظ عملکرد سلول های قلبی و رگ ها موثر است. براساس اظهارات محققان، گردو شامل اسیدهای اومگا- 3، استرول های گیاهی و ویتامین  E است که همه آنها علت تأثیر حفاظتی آن را نشان می دهد.

 نتایج این تحقیق،نشان دهنده بهبود استراتژی های رژیمی و غذایی برای مقابله با بیماریهای قلبی است. 

فواید باورنکردنی مصرف روزانه گردو 

گردو، جزء سالم‌ترین خوراکی‌ها محسوب می‌شود که به‌دلیل مقدار فراوان امگا3 و آنتی‌اکسیدان‌ها شهرت دارد.

مطالعات مختلف نشان می‌دهد گنجاندن گردو در رژیم غذایی می‌تواند به حفظ سلامت قلب و سیستم گوارش بدن کمک ‌کند. به‌طور کلی، مصرف روزانه گردو در افزایش طول عمر موثر است و خطر بروز دیابت را کاهش می‌دهد.

در ادامه این مطلب، به 3 فایده عادت به خوردن این مغزه اشاره خواهیم کرد که به ترتیب عبارتند از:  

. منبع غنی امگا3

از بین انواع مغزها، گردو تنها آجیلی است که می‌تواند نیاز بدن به اسیدهای چرب امگا3 را تامین کند. اسیدهای چرب برای رشد و عملکرد مطلوب اندام‌های مختلف به‌خصوص مغز ضروری است اما در بدن ساخته نمی‌شود و حتما باید از طریق مواد غذایی تامین شود. خوردن 4 گردو در روز می‌تواند 75 درصد نیاز روزانه امگا3 و 90 درصد نیاز روزانه امگا6 را تامین کند. البته این چربی‌ها خیلی سریع اکسید می‌شوند و به‌همین دلیل گردو را باید دور از نور و حرارت نگه داشت.   

2. پیشگیری از چاقی

مقدار پروتئین گردو تقریبا معادل غلات و حبوبات است و از همین‌رو یکی از بهترین خوراکی‌ها به خصوص در رژیم‌های لاغری محسوب می‌شود. پروتئین‌های گردو در کنار فیبرهای سرشار آن تاثیر ضدگرسنگی طبیعی دارد که می‌تواند انرژی بالایی تولید کند اما باعث چاقی نمی‌شود. از طرفی، مطالعات بسیاری نشان می‌دهد افرادی که به‌طور منظم گردو مصرف می‌کنند، کمتر مستعد چاقی هستند و در صورت رعایت رژیم غذایی زودتر لاغر می‌شوند. البته این تاثیر مثبت در مورد بادام، پسته و فندق نیز تایید شده ‌است. 

 

3. سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی

گردو منبع خوبی از پتاسیم و منیزیم است که برای عملکرد مطلوب سیستم قلبی عروقی و پیشگیری از استرس ضروری است. از آنجا که این مواد معدنی بدن را قلیایی می کنند، در پیشگیری از گرفتگی و درد عضلانی پس از تمرینات ورزشی ناشی از تولید اسید لاکتیک موثر است. خوردن گردو همچنین به تامین کلسیم، آهن و تقریبا تمام ویتامین‌های گروه B به‌خصوص B1، B5، B6 وB9 کمک می‌کند.


بخش های مرتبط

....

#بیماری قلبی

#گردو و سلامتی

#امگا ۳

#امگا۶

#ویتامین و پروتئین

#انواع گردو

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد