منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

فواید زیاد مصرف طولانی چای

فواید زیاد مصرف طولانی چای

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

فواید زیاد مصرف طولانی چای

فواید زیاد مصرف طولانی چای

ممکن است شنیده باشید که نوشیدن بیش از حد چای در نزدیکی زمان خواب می‌تواند خواب شما را مختل کند، اما طبق یک مطالعه جدید، مصرف طولانی مدت چای ممکن است تاثیر بی‌خوابی مزمن را بر سلامت کاهش دهد.  

محققان دانشگاه Westlake در چین دریافتند که نوشیدن همیشگی چای با کاهش خطر اختلالات مربوط به فلور روده و اسیدهای صفراوی کبد مرتبط است.

عدم تعادل در میکروب‌های روده و اسیدهای صفراوی ارتباط نزدیکی با بیماری‌های متابولیک قلبی (CMDs) دارد، گروهی از بیماری‌ها که شامل دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود.

چای و فوائد آن گیلانی کا

ژنگ جو شنگ (Zheng Ju-Sheng) سرپرست این مطالعه گفت: بی‌خوابی مزمن به‌طور بالقوه می‌تواند باعث اختلالات متابولیکی میکروب‌های روده و اسیدهای صفراوی شود و نوشیدن چای ممکن است یکی از راه‌های تنظیم این اختلالات متابولیکبر اساس مطالعات انجام شده، بی‌خوابی مزمن، یک اختلال رایج است که حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از بزرگسالان را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می‌دهد. علائم آن شامل مشکل در به خواب رفتن، بیدار شدن مکرر، خستگی و نوسانات خلقی است. باشد

ارتباط چای با اختلالات کمتری در میکروب‌ های روده و اسیدهای صفراوی ممکن است به محتوای غنی پلی فنل‌های چای، فلاونوئیدها، آلکالوئیدها و ترکیبات آنتی‌ اکسیدانی مختلف نسبت داده شود که ترکیب میکروبیوتای روده و متابولیسم اسید صفراوی را تعدیل کرده و سیستم ریتم شبانه روزی مغز و روده را بهبود می‌بخشد.

با این حال، ژنگ گفت: نتایج نشان نمی‌دهد که نوشیدن چای تا چه حد می‌تواند خطر ابتلا به بیماری های متابولیک قلبی را کاهش دهد. یا اینکه کدام چای بیشترین تأثیر را در کاهش خطر این بیماری‌ها دارد.

وی گفت: گام بعدی انجام تحقیقات ژنتیکی در مورد رابطه علت و معلولی بین نوشیدن چای و کاهش خطر ابتلا به بیماری های متابولیک قلبی است.

ژنگ افزود: بی‌خوابی ناشی از نوشیدن چای معمولاً کوتاه مدت است، در حالی که مطالعه ما بر اثرات بلندمدت آن متمرکز بود. ما نمی‌گوییم که نوشیدن چای می‌تواند بی‌خوابی را درمان کند، اما به طور بالقوه می‌تواند آسیب‌های ناشی از بی‌خوابی مزمن را کاهش دهد. به طور کلی، نوشیدن چای ممکن است برای اکوسیستم روده ما مفید باشد.

 

 


بخش های مرتبط

....

#فواید چای

# مصرف چای برای خواب آرام

# چای گیلان

# تحقیقات جدید در مورد چای

#گیلانی_کا

#چای_گیلان

#مصرف_چای

#فواید_چای_چای_ایرانی

#چای_لاهیجان

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد