منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

محصولات باغی

فروش شیره انگور

فروش شیره انگور

ریال 3,500,000

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

فروش شیره انگور

شیره انگور چیست و چه خواصی دارد؟

شیره انگور یا دوشاب بسیار مقوی، مغذی و ضد نفخ است. شیره انگور حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی حیاتی ازجمله کلسیم، پتاسیم، منیزیوم، آهن و ویتامین‌های A، B، C برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. شیره انگور قند طبیعی زیادی دارد و این قند خیلی سریع در بدن حل‌شده و انرژی بدن را تأمین می‌کند، درنتیجه از دیگر خواص شیره انگور می‌توانیم به انرژی زا بودن آن اشاره کنیم. 

خواص شیره انگور برای پوست بسیار زیاد است. مصرف شیره انگور موجب ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده پوست و جلوگیری از پیری پوست می‌شود.

از خواص شیره انگور می‌توانیم به مواردی مانند  تقویت حافظه و پیشگیری از آلزایمر، کمک به افزایش وزن و چاقی، آرام بخش اعصاب، مفید برای کودکان، مفید در دوران بارداری، پیشگیری از سرطان، سلامت پوست و رفع کم‌خونی اشاره کرد. 

خواص شیره انگور برای رحم

یکی از مهم‌ترین خواص شیره انگور این است که شیره انگور به عنوان بهترین و برترین تغذیه شما در دوره پریودی توصیه می­شود.

کیست­‌های تخمدان که بیماری­‌های رحم را به دنبال خواهند داشت به طور کلی ناشی از حضور رطوبت و سردی در اطراف تخمدان است و شایع ترین دلیل کیست تخمدان استحمام در دوره قاعدگی است. بنابراین حفظ گرمی بدن در این دوران ضرورت می ­یابد. یکی از مواد غذایی که تامین کننده گرمای بدن شیره انگور یا دوشاب است.

در کنار راهکارهای اجرایی برای گرم نگه داشتن بدن، وجود یک رژیم غذایی که سالم باشد، بسیار ارزشمند است. از جمله این رژیم‌های غذایی می‌توان به خواص شیره انگور برای رحم اشاره کرد. پس یکی از خواص شیره انگور، گرم نگه‌داشتن رحم است.

تهیه شیره انگور کاری پر زحمت و زمان‌بر است. برای تهیه شیره انگور از انگور یا کشمش استفاده می‌شود و هرچه انگور مرغوب‌تر باشد، شیره آن باکیفیت‌تر و خوش‌طعم‌تر می‌شود. شیره انگور در شهرهای مختلف با روش‌های متفاوت و از انواع انگور مختلف تهیه می‌شود؛ از همین رو طعم، رنگ و قوام شیره‌ انگور شهر‌های مختلف باهم تفاوت دارند. دوشاب خراسان غلیظ است و رنگ تیره دارد. شیره انگور ملایر سفت است و رنگ آن قهوه‌ای روشن است درحالی‌که شهرهای همدان و اردبیل دارای شیره‌های رقیق‌تر بارنگ قهوه‌ای تیره هستند.

طرز تهیه شیره انگور به روش سنتی بدین شکل است که به اندازه‌ای که می‌خواهیم شیره انگور تهیه کنیم ابتدا باید انگور تهیه کرده، انگورها را شسته و سپس آن‌ها را له کنید. بعد از اینکه انگور‌ها را له کردید، از صافی عبور دهید و آب انگور خالصی که حاصل شده است را جدا کنید.

آب انگور را در یک ظرف بریزید و به آن خاک سفید اضافه کنید و یک شب آن را نگه‌دارید و سپس از صافی رد کنید تا خاک آن گرفته شود.

سپس این محلول رابر روی حرارت به مدت دو ساعت قرار دهید و بجوشانید تا غلظت پیدا کند و کشدار شود و به رنگ قهوه‌ای روشن و شفاف دست پیدا کنید.

در تهیه شیره انگور به روش صنعتی برای له کردن، آبگیری و… انگورها از ماشین‌آلات مخصوص استفاده می‌شود. در این روش معمولاً انگورها را خوشه‌ای استفاده می‌کنند و آن‌ها را دانه‌ دانه نمی‌کنند؛ ولی با این‌ حال طعم و خواص شیره انگور خانگی و صنعتی تفاوتی باهم ندارد ولی ماندگاری شیره انگور صنعتی معمولاً بیشتر است.

 


بخش های مرتبط
....

# شیره انگور تاکستان

# شیره انگور

# دوشاب و شیره

# شیره انگور سالم

# شیره خالص

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد