منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

شهرهای بین تهران تا رشت

شهرهای بین تهران تا رشت

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

شهرهای بین تهران تا رشت

کرج

کرج یکی از شهرهای استان البرز است. اکثر مسافران از کنار کرج می‌گذرند و مسیر را به‌سمت قزوین ادامه می‌دهند. این در حالی است که در کرج جاهای دیدنی مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید طوری برنامه‌ریزی کنید که برای صبحانه به کرج برسید. خودتان را به منطقه ساوجبلاغ برسانید و سری هم به طالقان بزنید.

در آنجا می‌توانید کنار رودخانه بروید، اتراق کنید و یک نیمرو و چای آتیشی عالی نوش جان کنید. سپس بعد از آنکه کمی خستگی در کردید، کمی کنار رودخانه قدم بزنید و از طبیعت بکر ساوجبلاغ لذت ببرید. ویلاهای منطقه طالقان و کردان به‌حدی زیبا هستند که دلتان می‌خواهد به جای اجاره ویلا در رشت همینجا یک ویلا اجاره کنید و چند روزی را خوش بگذرانید.

قزوین

قزوین جزو قدیمی‌ترین شهرهای ایران است. همه ما درباره قلعه بزرگ الموت می‌دانیم. در روزگار گذشته، دورانی بود که قزوین را به‌عنوان پایتخت ایران انتخاب کرده بودند. به همین خاطر می‌توانیم شاهد آثار تاریخی بسیار مهمی در قزوین باشیم که به همان دوران تعلق دارند. بهتر است طوری برنامه‌ریزی کنید که نهار را در قزوین باشید. البته باید حواستان باشد که از برنامه عقب نیافتید. زیرا در قزوین جاهای دیدنی بسیاری وجود دارد و در صورتی که دل به دل جاهای دیدنی آن بدهید، دیگر از هدف اصلی سفرتان غافل می‌شوید.

جاهای دیدنی اطراف قزوین نیز بسیار زیبا هستند. مثلاً می‌توانید سری به تاکستان بزنید. تاکستان نیز زیبایی‌های مخصوص به خود را دارید. اگر در قزوین توقف داشتید، بهتر است حتماً مقداری سوغات تهیه کنید. شیره انگور، باقلوا، انواع شیرینی و نان مخصوص قزوینی جزو سوغات‌های مهم قزوین به حساب می‌آیند. قطعاً اقوام و دوستان شما از دریافت سوغات قزوین بعد بازگشت از سفر رشت متعجب می‌شوند! البته شیرینی و باقلواهای قزوین به‌حدی خوشمزه هستند که کسی از این بابت ناراحت نمی‌شود!

رودبار

در بین مسیر بعد از قزوین به شهر زیبای رودبار خواهید رسید. رودبار شهری است که خاطرات تلخی را با خود همراه دارد. همه ما خاطره تلخ زلزله رودبار و منجیل را به یاد داریم. البته دیگر خبری از تلخی آن روزها در رودبار نیست. حتی اگر تابلوهای راهنمایی مسیر را نگاه نکنید، به‌راحتی متوجه رسیدن به رودبار خواهید شد. رودبار همان جایی است که در دور طرف جاده مغازه‌های فروش زیتون به چشم می‌خورد!

رودبار داری آب‌وهوای خاص و خاک حاصلخیز است. به همین خاطر درختچه زیتون به‌خوبی در این منطقه رشد می‌کند. اصلاً از دور که به تپه‌های سرسر رودبار نگاه کنید، درختچه‌هایی کم‌ارتفاع به چشمتان می‌خورد که برگ آن‌ها کاملاً درخشان است و برق می‌زنند! این درختچه‌ها، درختچه‌های زیتون هستند

برخی دیگر در مزارع زیتون فعالیت دارند و برخی دیگر در مشاغل مرتبط با زیتون همانند کارخانه روغن‌گیری زیتون فعالیت می‌کنند. جالب است بدانید که حتی زنان روستایی نیز در خانه‌های خود زیتون پرورده درست می‌کنند و به فروشگاه‌های کنار جاده می‌فروشند. خلاصه هر چه از زیتون بخواهید در رودبار وجود دارد. زیتون‌های رودبار طعمی بی‌نظیر دارند. جالب است بدانید که اکثر فروشندگان به شما تعارف می‌کنند تا به‌صورت رایگان  چند زیتون را تست کنید و در صورتی که از طعم آن لذت بردید، یکی از آن‌ها را بخرید.

رشت

خب نهایتاً به رشت خواهید رسید. اگر یک راست گاز ماشین را بگیرید و بخواهید به رشت برسید، شاید سفرتان کمی خسته‌کننده باشد؛ اما به این ترتیب سفری عالی و خاطره‌انگیز را تجربه می‌کنید. در صورتی که به‌صورت غیر حضوری اقدام به اجاره ویلا رشت یا اجاره کلبه جنگلی کرده باشید، مستقیم به اقامتگاه خودتان می‌روید. در غیر این صورت می‌توانید در خیابان‌های اصلی به‌دنبال افرادی باشید که تابلوی اجاره ویلا و سوئیت در دست گرفته‌اند.

در نهایت باید گفت که در سفرهای جاده‌ای بهتر است در هر قدم سری به شهرهای بین راهی بزنید. به این ترتیب سفرتان یک بعدی نخواهد بود و می‌توانید از جوانب مختلف سفر نهایت لذت را ببرید


بخش های مرتبط

....

#چای چند شهر باید گذشت تا از تهران به رشت رسید

# شهر کرج

# شهر قزوین

#شهر رودبار

#سایت گیلانیکا

#دانستنی

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد