منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

چگونه کابینت‌های سفید آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟

چگونه کابینت‌های سفید آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

چگونه کابینت‌های سفید آشپزخانه را مثل روز اول تمیز کنیم؟

کابینت‌های سفید آشپزخانه، تجهیزات بسیار نوینی هستند که به فضای آشپزخانه، ظاهری تمیز و تازه می‌دهند و به‌راحتی با رنگ‌ها و سبک‌های مختلف، ست می‌شوند. با گذشت زمان، ممکن است متوجه شوید که کابینت‌های سفید، زرد به نظر می‌رسند یا گرد و غبار، آلودگی یا چربی بسیاری، پس از سال‌ها استفاده روی آن‌ها جمع می‌شود. خوشبختانه، تمیز کردن کابینت‌های سفید با استفاده از ابزار مناسب، کار ساده‌ای است.

 

کابینت‌های سفید، نقش بسیار تعیین کننده‌ای در زیبایی آشپزخانه، دارند. بنابراین، باید همیشه آن‌ها را تمیز نگه داریم تا آشپزخانه و منزل زیباتری داشته باشیم. در این مطلب با معرفی روش تمیز کردن کابینت‌های سفید، با ما همراه باشید.

اصول تمیز کردن کابینت‌‌های سفید آشپزخانه

روش تمیز کردن کابینت‌های سفید، به صورت کامل به عاملی که باعث آلودگی آن‌ها شده است، بستگی دارد. در صورتی که کابینت‌های بالای اجاق گاز، کثیف شده‌اند، به احتمال زیاد، پوشیده از روغن و دوده‌ی حاصل از تکه‌های غذا و جوشاندن مواد غذایی در قابلمه، باشند.

کابینت سفید سایت گیلانیکا

تمیز کردن کابینت‌ها را می‌توان با مایع ظرفشویی ملایم آغاز کرد. زمانی که این مایع را با آب ترکیب کنید و روی یک دستمال حوله‌ای بریزید، نخستین گام تمیز کردن کابینت‌های سفید را به‌خوبی انجام داده‌اید؛ زیرا مایع ظرفشویی به روغن‌ها و چربی‌ها چسبیده و آن‌ها را از سطح جدا می‌کند. برای تمیز کردن عمیق‌تر، در صورت نیاز، از یک برس پرزدار استفاده کنید.

همچنین از نسبت‌های مساوی آب و سرکه هم می‌توانید استفاده کنید. برای این کار کافی است آن‌ها را ترکیب کنید و در یک بطری اسپری بریزید. این ترکیب را روی کابینت اسپری کنید تا زمانی که مرطوب شوند و سپس با یک پارچه‌ی نرم، مایع را پاک کنید. ممکن است لازم باشد این کار را چند بار انجام دهید، اما سرکه یک ابزار نظافت قدرتمند است و می‌تواند لایه‌های آلودگی و دوده را از سطح کابینت‌ها پاک کند.

تمیز کردن کابینت‌های لمینت

برخی کابینت‌ها از جنس چوب نیستند که به رنگ سفید نقاشی شده باشند، بلکه از جنس لمینت هستند و به مراقبت خاص نیاز دارند. بهترین روش برای تمیز کردن کابینت‌های سفید، به ماده‌ی سازنده‌ی آن‌ها بستگی دارد.

برای تمیز کردن کابینت‌های سفید لمینت، ترکیبی شامل یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و سه لیتر آب گرم درست کنید. اجازه دهید که جوش شیرین در آب، حل شود. سپس، از یک پارچه‌ی نرم برای کشیدن مایع روی کابینت‌ها و از بین بردن دوده‌ها و لکه‌ها، استفاده کنید.

همچنان که این کار را انجام می‌دهید، اطمینان حاصل کنید که پارچه را به گونه‌ای آبگیری کرده‌اید که آب اضافه‌ی آن روی درهای کابینت، باقی نماند؛ زیرا کابینت‌های لمینت، به شدت نسبت به آب حساس هستند.

اولین و مهم‌ترین نکته‌ی تمیز نگه داشتن کابینت‌های سفید، این است که آن‌ها را به صورت منظم، دستمال بکشید. به همین منظور، از یک دستمال مایکروفایبر تمیز و آب گرم برای پاک کردن لکه‌ها از روی دیوارها و کابینت‌ها، به محض مشاهده‌ی آن‌ها، استفاده کنید (در آشپزخانه‌ی سفید، لکه به‌سادگی مشخص می‌شود و تمیز کردن آن هم بسیار لذت بخش است).

از یک جارو برقی استفاده کنید

جارو برقی کشیدن کابینت‌های آشپزخانه، ممکن است ایده‌ی عجیبی به نظر برسد، اما موثرترین روش برای خلاص شدن از آلودگی‌ها و ذرات است. با استفاده از یک برس جاروبرقی، کابینت‌ها را به صورت هفتگی جارو بکشید تا از جمع شدن آلودگی‌ و گرد و غبار در لبه‌ها و درهای کابینت‌ جلوگیری کنید.

استفاده از روغن را قبل از شروع تمیز کردن کابینت‌ها، متوقف کنید

زمانی که کابینت‌ها پوشیده از روغن آشپزی می‌شوند، به‌راحتی گرد و غبار را جذب کرده و یک آلودگی حجیم و چسبناک را به وجود می‌آورند که تمیز کردن آن بسیار دشوار و مانند یک کابوس است.

برای جلوگیری از آلوده شدن کابینت‌ها به روغن، همیشه هنگام آشپزی کردن، به ویژه زمان سرخ کردن مواد غذایی، از هود آشپزخانه استفاده کنید. البته، هود تنها زمانی درست کار می‌کند که فیلترهای آن تمیز باشند؛ بنابراین فیلترهای هود را به صورت منظم تمیز کنید. همیشه دستورالعمل‌های شرکت سازنده را برای آشنایی با بهترین روش تمیز کردن فیلترها بررسی کنید. برخی از فیلترها را می‌توان در ماشین ظرفشویی تمیز کرد یا در غیر این صورت، باید آن‌ها را با اسکاچ و مایع ظرفشویی، پاک کرد.

از پاک کننده‌های مخصوص برای میزهای پیشخوان کوارتز، استفاده کنید

اگر چه میزهای پیشخوان آشپزخانه که از جنس سنگ کوارتز هستند، بسیار زیبا به نظر می‌رسند، اما لکه‌ها را هم به‌خوبی نشان می‌دهند. برای درخشش آن‌ها، سعی کنید همیشه پیشخوان را با پارچه‌ی آغشته به آب و مایع ظرفشویی، پاک کنید. برای لکه‌های بسیار مقاوم و سخت، از یک پاک‌کننده‌ی مخصوص استفاده کنید؛ به این صورت که آن را به صورت مستقیم روی لکه ریخته و به مدت ده دقیقه، صبر کنید، سپس با آب گرم، آن را پاک کنید.

از آب زیاد برای تمیز کردن کابینت‌های سفید آشپزخانه استفاده نکنید

هنگام دستمال کشیدن کابینت‌های سفید، پارچه یا اسفنج را در آب غوطه ور نکنید. برای تمیز کردن، لازم است که پارچه مرطوب باشد، نه به این صورت که آب از آن‌ چکه کند. آب خیلی زیاد، می‌تواند به فینیش روی کابینت‌های سفید، آسیب برساند و در صورتی که جنس کابینت‌ها از MDF‌ باشد، آب می‌تواند در گوشه‌های آن جمع شده و باعث تاب برداشتن آن شود. همیشه پارچه یا اسفنجی که استفاده می‌کنید را به‌خوبی آب‌گیری کنید تا آب اضافی آن خارج شود.

کابینت سفید

بالای کابینت‌های سفید آشپزخانه را با کاغذ مومی بپوشانید

اگر به قسمت خیلی بالای کابینت‌ها نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که یک لایه‌ی ضخیم چربی و روغن در آنجا وجود دارد. پاک کردن این قسمت و خراش دادن چربی‌ها کار بسیار زمان‌بری است. به جای این کار، می‌توانید از ورقه‌های کاغذ مومی در بالای کابینت‌ها استفاده کنید؛ با این کار، به جای اینکه تکه‌های چربی، به بالای کابینت بچسبند، به سطح کاغذ مومی خواهند چسبید. سپس، هنگامی که می‌خواهید خانه را به صورت کامل تمیز کنید، تمام کاری که باید انجام دهید، این است که با احتیاط، صفحه‌ی کاغذ مومی را تا کرده، دور بیندازید و با یک صفحه‌ی کاغذ مومی جدید، جایگزین کنید.

از یک مسواک استفاده کنید

کابینت‌ها ممکن است لکه‌هایی داشته باشند که تمیز کردن ان‌ها با یک دستمال معمولی، دشوار باشد، اما استفاده از مسواک راهکار بسیار عالی‌ای برای پاک کردن آلودگی‌ها و جرم‌های موجود روی گوشه‌های کوچک و درزها است. مسواک را را در ترکیبی از آب و سرکه فرو ببرید و به آرامی روی لکه بکشید؛ پس از این کار، با یک پارچه‌ی خشک، آب به جا مانده را پاک کنید.

در این مطلب، با روش تمیز کردن کابینت‌های سفید، که یکی از عامل‌های اصلی زیبایی آشپزخانه و منزل هستند، آشنا شدیم. 


بخش های مرتبط

....

#چگونه کابینت سفید تمیز کنیم

# روش های تمیز کردن کابینت سفید

# تمیز کردن کابینت‌های لمینت

#گیلانیکا

#دانستنی

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد