منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

اخبار کشاورزی

دلایل که درختان آووکادو برگ می ریزند و نحوه رفع آن

دلایل که درختان آووکادو برگ می ریزند و نحوه رفع آن

لایکloading...

دیتا تاریخ:

چشم نمایش: loading...

دلایل که درختان آووکادو برگ می ریزند و نحوه رفع آن

 
ما چند درخت آووکادو در حیاط خلوت خود داریم (Hass، Reed و Fuerte) و در حالی که اکثر آنها خوب کار می کنند، یکی از درختان هاس ما برگ هایش را می ریزد. برای کمک به رفع این مشکل، تحقیق و آزمایشی انجام دادم. در اینجا چیزی است که من پیدا کردم باعث می شود درختان آووکادو برگ های خود را بیاندازند.
درختان آووکادو در اثر آبیاری نامناسب، مواد مغذی، آب و هوا، شوک پیوند و همچنین آفات و بیماری ها، برگ های خود را می ریزند. با این حال، آبیاری نامناسب شایع ترین علت است. در حالت ایده آل، درختان آووکادو را فقط زمانی آبیاری کنید که 2 تا 4 اینچ اول خاک خشک شده و کمپوست و مالچ فراهم می کند. درختان آووکادو را در مناطق 9-11 پرورش دهید.
 
بنابراین، چگونه می توانیم بگوییم که کدام مشکل باعث می شود درخت آووکادوی ما برگ هایش را بیاندازد، و از آنجا چگونه می توانیم آن را برطرف کنیم؟ بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم.

۱ کم آبیاری درخت آوواکادو

هنگامی که درختان آووکادو زیر آبیاری می شوند، برگ های آنها برای حفظ رطوبت پیچ می خورد. اگر برای مدت طولانی بماند، برگ ها خشک، قهوه ای و ریزش می شوند. برای جلوگیری از این امر، فقط زمانی آبیاری کنید که ۲ تا ۴ اینچ بالای خاک خشک شده باشد.
 
درختان آووکادو مانند اکثر گیاهان به رطوبت کافی در خاک خود نیاز دارند تا به درستی رشد کنند، میوه بدهند و در مواقع گرما خنک شوند. وقتی آب کافی نداشته باشند، قسمت‌های حیاتی کمتر خود را که معمولاً شامل میوه، شکوفه‌ها و برگ‌ها می‌شود، می‌ریزند.
 
بهترین راه برای آبیاری درختان آووکادو این است که فقط زمانی آبیاری کنید که ۲ تا ۴ اینچ اول خاک خشک شود. هدف باید رطوبت خاک مشابه رطوبت یک اسفنج فشرده باشد. 2 اینچ کمپوست و 4 تا 12 اینچ مالچ برای حداکثر فواید اعمال کنید.
بنابراین، روش ایده آل برای آبیاری درختان آووکادو چیست؟
 
کمپوست مواد مغذی ارزشمندی را اضافه می کند و مقدار زیادی آب را حفظ می کند. این ظرفیت آبی بیشتر به دلیل کمپوست افزایش غنای خاک است. به عنوان مثال، هر 1% افزایش در ماده آلی خاک می تواند 20000 گالن آب بیشتر در هر هکتار ( منبع ) نگه دارد.
 
مالچ با تنظیم دمای خاک، جلوگیری از فرسایش خاک و کاهش بیشتر تبخیر از خاک و میکروب های مفید آن محافظت می کند. از آنجایی که درختان آووکادو در سایه جزئی جنگل ها تکامل یافته اند، به داشتن یک لایه فراوان از شاخه ها و برگ های افتاده در بالای خاک خود عادت کرده اند. به همین دلیل، مالچ پاشی یکی از بهترین روش هایی است که می توانید برای درختان آووکادو خود انجام دهید.
 
برای بهترین نتیجه، 2 اینچ کمپوست و 4 تا 12 اینچ مالچ استفاده کنید. کمپوست را هر 1-2 ماه یکبار و مالچ را هر 3-6 ماه یکبار تجدید کنید. این مواد را حداقل 3 اینچ از تنه درخت آووکادو خود دور نگه دارید تا از رشد کپک جلوگیری کنید.
 

۲ آبیاری بیش از حد درخت آوواکادو؟

درختان آووکادو اغلب به دلیل زهکشی ضعیف بیش از حد آبیاری می شوند . علائم آبیاری بیش از حد درختان آووکادو شامل پیچ خوردگی ، افتادگی، زرد شدن و افتادن برگ ها است. علاوه بر این، درختان آووکادو غرقاب می توانند پوسیدگی ریشه ایجاد کنند - یک قالب آبی که ریشه های درخت آووکادو را می خورد.
 
اگر 2 تا 4 اینچ بالای خاک درختان آووکادو پس از 1 ساعت آبیاری خیس بماند، می‌توانید متوجه شوید که آیا درختان آووکادو بیش از حد آبیاری شده‌اند. درختان آووکادو که به شدت غرقاب هستند دارای آب هستند که به سمت سطح جمع می شود و بوی باتلاقی می دهد (نشانه واضحی از شروع پوسیدگی ریشه).
 
آبیاری بیش از حد به ویژه در خاک های کمپوست یا خاک هایی که مقادیر زیادی رس دارند رایج است . این به این دلیل است که ذرات خاک رس فشرده شده و از نفوذ آب به داخل زمین جلوگیری می کند. در عوض، آب در نزدیکی سطح جمع می شود و ریشه های گیاه را غرق می کند.
 
از آنجایی که درختان آووکادو بومی از مناطق استوایی هستند، از آنها برای خاک سبک تا نسبتاً شنی استفاده می شود - که به طور طبیعی باعث زهکشی مناسب می شود.
اگر متوجه شدید که درخت آووکادوی شما دارای خاک زهکشی ضعیفی است، در اینجا چند روش برای اصلاح آن وجود دارد.
 
برای اصلاح خاک درخت آووکادوی کاشته شده ، هر ۱ تا ۲ ماه یک بار ۲ اینچ کمپوست تهیه کنید و اجازه دهید کمپوست به طور طبیعی وارد خاک شود. در حالی که استفاده از مقداری مالچ می تواند در برخی موارد کمک کند، اما می تواند از خشک شدن خاک غرقابی نیز جلوگیری کند.
 
برای اصلاح خاک درخت آووکادوی گلدانی ، گلدان مجدد با خاک گلدان تازه ساده ترین و موثرترین گزینه است. با استفاده از خاک جدید و خشک گلدان، خاک تمیز و منبع جدیدی از مواد مغذی را برای درخت آووکادوی خود فراهم می کنید.
 
موارد شدیدتر می تواند از پیوند درخت آووکادو به یک بستر یا تپه بلند سود ببرند - با استفاده از جاذبه برای کمک به زهکشی.
 
تخت‌های مرتفع اغلب گران‌ترین کالای باغ هستند، اما یک راز کوچک این است که تخت‌های زیبا و مقرون به صرفه وجود دارد. ببینید ما از کدام تخت های مرتفع استفاده می کنیم و توصیه می کنیم .
 
با این حال، اگر رطوبت خاک درخت آووکادوی شما شبیه به یک اسفنج ساییده شده است و همچنان برگ‌های آن می‌ریزد، وقت آن است که به آب و هوا نگاه کنید.
 

۳ نکات مربوط به هوای سرد وتاثیر آن بر درخت آووکادو 

تاج درخت را با ملحفه یا تنه درخت را با مقوا عایق بندی کنید در مواقع یخبندان زیاد. برزنت های پلاستیکی نیز به خوبی عمل می کنند، به خصوص در جلوگیری از تجمع یخ.
تپه ای برای درختان کاشته شده فراهم کنید. درختان آووکادوی کاشته شده از یک تپه مالچ به ارتفاع 1-2 فوت مانند برگ برای عایق کاری درخت و ریشه های آن در طول زمستان بهره می برند.
درختان آووکادو را در امتداد یک دیوار جنوبی قرار دهید تا حداکثر نور خورشید و گرما داشته باشید. به طور کلی، رو به جنوب اجازه می دهد تا بیشترین نور خورشید را دریافت کنید (اگر در نیمکره جنوبی هستید به سمت شمال). همچنین، با فرا رسیدن شب، مقداری گرما از دیوار همچنان به درخت تابش می کند.
از قرار دادن درختان آووکادو در نزدیکی بخاری مرکزی خودداری کنید زیرا به سرعت برگ های آن را خشک می کند. من به طور تصادفی این کار را با لیمو مایر گلدانی خود یک بار انجام دادم و بعد از اینکه آن را به یک اتاق خنک تر منتقل کردم، به سرعت بهبود یافت.

مواد مغذی نامناسب درخت آووکادو

مواد مغذی اضافی
مواد مغذی اضافی ناشی از کود دهی بیش از حد درختان آووکادو است. این منجر به سوختن شیمیایی ریشه‌های درخت آووکادو می‌شود و باعث استرس درخت و ایجاد تغییر رنگ و ریزش برگ‌ها می‌شود. به طور معمول، کودهای سریع رهش دلیل کوددهی بیش از حد هستند، زیرا کمپوست به اندازه کافی قوی نیست.
 
کمبود مواد مغذی
کمبود مواد مغذی علامت برگ
نیتروژن کل برگ کم رنگ یا زرد است
اهن رگبرگهای سبز تیره، بقیه برگها زرد می شود
فلز روی لکه های زرد
منگنز برگها به طور گسترده رنگ پریده، رنگ شاخ و برگ خالدار یا لکه دار به نظر می رسد
منبع: دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی کالیفرنیا
کمبود مواد مغذی همچنین باعث ایجاد استرس در درخت آووکادو می شود که سپس برگ ها تغییر رنگ داده و می ریزند.
 
مواد مغذی ناکافی معمولاً به دلیل خاک ضعیف، شستشو و سایر عوامل استرس زا ایجاد می شود.
 
شستشوی عناصر غذایی زمانی اتفاق می‌افتد که خاک‌ها دارای زهکشی بیش از حد هستند یا بیش از حد آبیاری می‌شوند و مواد مغذی خیلی دور از دسترس ریشه‌های گیاه به داخل خاک نفوذ می‌کنند.
 

بهترین راه برای بارور کردن درختان آووکادو

درخت آووکادوی خود را با کود یا کمپوست کود دهید. اگر کود فروشگاهی را انتخاب می کنید، یک NPK با دو برابر نیتروژن تا فسفر و پتاسیم را هدف قرار دهید. به عنوان مثال، از NPK 6-3-3 استفاده کنید. برای کمپوست در صورت امکان یکی از با کیفیت و تازگی را انتخاب کنید.
 
در حالی که کودهای شیمیایی دارای مواد مغذی کمی هستند، معمولاً از نظر کیفیت مواد مغذی ندارند .
 
اگرچه کودهای شیمیایی ممکن است در کوتاه مدت کافی باشند، اما در طولانی مدت اغلب تبادل مواد مغذی بین درخت و زندگی مفید آن در خاک (مانند قارچ های میکوریز) را کوتاه می کنند
اگر یک درخت آووکادو به تازگی کاشته شده یا دوباره گلکاری شده است و شروع به مردن کرده است ، احتمالاً به دلیل شوک پیوندی است. شوک پیوند زمانی اتفاق می افتد که گیاه در معرض یک محیط جدید قرار می گیرد و باید یک سیستم ریشه جدید ایجاد کند.
 
از پیوند درختان آووکادو خودداری کنید مگر اینکه لازم باشد زیرا بهبودی ممکن است تا 1 سال طول بکشد.
 
برای کمک به جلوگیری از شوک پیوند، من دوست دارم مراحل زیر را در ذهن داشته باشم:
 

۵ زمین (یا گلدان) جدید را آماده کنید درخت آووکادو

بدون آسیب رساندن به ریشه های کم عمق ، تا جایی که ممکن است خاک سطحی فعلی درخت را بردارید 
پایه تنه درخت را بگیرید و به آرامی تکان دهید
با استفاده از دست دیگر، روت بال را بلند کرده و از آن حمایت کنید
درخت را به آرامی در زمین (یا گلدان) جدید قرار دهید و آن را پر کنید
دقت کنید که خاک روی تنه در همان سطح قبلی باشد
2 اینچ کمپوست و 4 اینچ مالچ را در بالای خاک بمالید
سخاوتمندانه آبیاری کنید و در صورت نیاز خاک بیشتری اضافه کنید

۶ آفات و بیماری ها درخت آووکادو

آفات درخت آوواکادو
درختان آووکادو انواع مختلفی از آفات و بیماری ها را دریافت می کنند، اما رایج ترین آنها ملخ، کرم خراش، پوسیدگی ریشه و پژمردگی ورتیسیلیومی است. بهترین راه برای کاهش آفات، تشویق شکارچیان آنها (مانند مارمولک ها و پرندگان) است، در حالی که بیماری های قارچی را می توان با هرس برگ های آلوده و استفاده از اسپری درمان کرد.
 
در حالی که بیماری‌ها در مقایسه با آبیاری، مواد مغذی و آب و هوا بر درخت آووکادو شما تأثیر نمی‌گذارند، اما همچنان می‌توانند مشکل ساز باشند.
 
یک راه خوب برای تشخیص آفات درخت آووکادو این است که علائمی مانند سوراخ در برگ ها، شاخه ها یا تنه مشاهده کنید. از طرف دیگر، اگر درخت آووکادوی شما لکه هایی روی برگ هایش داشته باشد، معمولاً می توانید بیماری ها را تشخیص دهید.
 
 

ERORR...load.....


#درخت آووکادو

#دلایل که درختان آووکادو برگ می ریزند و نحوه رفع آن

#آبیاری بیش از حد درخت آووکادو

#نکات مربوط به هوای سرد و تاثیر آن بر درخت آووکادو

#مواد مغذی نامناسب درخت آووکادو

#بهترین راه برای بارور کردن درختان آووکادو

#زمین (یا گلدان) جدید را آماده کنیدآووکادو

#آفات و بیماری هادرخت آووکادو

#نحوه نگهداری درخت آووکادو رمضان علی رمضانی رودسر

#کم آبیاری

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد