منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

خواص روغن بابا آدم

خواص روغن بابا آدم

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

خواص روغن بابا آدم

گیاه باباآدم را به نام های فیل گوش، باردان و آراقیطون شناخته میشود. یکی از گیاهان دارویی است. از تیره ستاره ای است و به داشتن برگ های بزرگ شناخته میشود و بومی منطقه اروپای مرکزی است. ولی در همه مناطق یافت میشود. در مناطق مرطوب و معتدل رویش میکند.

طرز تهیه ی این روغن

این روغن از ریشه و برگ گیاه بابا آدم تهیه میشود. به این صورت که مقداری ریشه بابا آدم را از ریشه در آورید و بعد از دو روز به تکه های کوچک آنها را برش دهید و داخل ظرف شیشه ای ریخته و با روغن زیتون پر کنید. به مدت چهار تا شش هفته در مکان خنک و تاریک بگذارید. اگر حباب هوا در آن قرار داشت فقط دربش را باز کنید تا حباب ها خارج شوند. بعد تکه های گیاه بابا آدم را بردارید و روغن را در جای سرد و تاریک قرار دهید.

خواص این روغن

از روغن باباآدم در طب سنتی بسیار استفاده میشود. این ر وغن دارای ترکیبات با ارزشی مثل اینولین، پروپیونیک اسید و آرکتیک اسید است. برای ساخت دارو از این ترکیبات استفاده میشود. همچنین ریشه این گیاه حاوی کلروژنیک اسید، ژرما کرانولید، بتائودسمول، پلی استیلن ها و تاراکساسترول است.

روغن بابا آدم سایت گیلانیکا

روغن بابا آدم برای درمان و کاهش التهاب بسیار موثر است. یکی از این بیماریهای التهابی آرتریت است که هنوز درمانی ندارد. ولی برای کاهش این بیماری میتوان از روغن بابا آدم استفاده کرد.

همچنین برای پیشگیری بیماری سرطان موثر است. طبق تحقیقات انجام شده وقتی سلول های سرطانی در معرض ترکیبات شیمیایی مثل ژرماکرانولیدها و استرول ها قرار میگیرد ضعیف شده و دیگر نمیتواند تقسیم شده و در بدن پخش شود. این دو ترکیب در روغن بابا آدم وجود دارد.

به خاطر دارا بودن خواص ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی روغن بابا آدم، این روغن برای درمان بیماریهای تنفسی موثر است. با عفونت دستگاه تنفسی مبارزه میکند برای درمان گلودرد، برونشیت و فشار سینوسی نیز موثر است.

تقویت و رشد مو با روغن باباآدم

برای تقویت و رشد موها موثر است به صورتی که اگر این روغن را به مو و پوست سر خود بمالید به رشد و استحکام ریشه مو کمک میکند. طبق نظریه پزشکان کلروژنیک موجود در روغن بابا آدم رشد موها را افزایش میدهد. و برای مبارزه با کچلی مناسب است. همچنین برای درمان شوره سر نیز موثر است.

این روغن برای سلامت پوست نیز مفید است. نور آفتاب و همچنین رادیکال های آزاد به پوست آسیب میرسانند و استفاده از روغن بابا آدم موجب میشود با توجه به خواص ضد التهابی که دارد در برابر نور خورشید از پوست محافظت کند و فعالیت رادیکال های آزاد را با خواص آنتی اکسیدانی که دارد خنثی کند.

این روغن سرشار از چربی های سالم و ویتامین E و انواع آنتی اکسیدانها است. این روغن به صورت موضوعی مورد استفاده قرار میگیرد و برای رفع چین و چروک و همچنین برای جلوگیری از پیری زودرس مناسب است.

عوارض روغن باباآدم

عوارض ناشی از روغن بابا آدم مثل مشکلات و حساسیت های پوستی است. کسانی که به این روغن آلرژی دارند پوستشان قرمز و متورم میشود. همچنین وقتی به صورت داخلی مصرف شود میتواند موجب تغییرات در قند خون شود که برای بیماران دیابتی خطرناک است. زنان باردار از این روغن نباید استفاده کنند.


بخش های مرتبط

....

#روغن باباآدم چیست

#گیاه باباآدم چه شکلی است

# گیاه باباآدم در چه مناطقی رشد می‌کند

#طرز تهیه روغن باباآدم

#خواص روغن باباآدم

#تقویت و رشد مو با روغن باباآدم

#عوارض روغن باباآدم

#گیلانیکا

#سلامتی

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد