منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

روغن کرچک؛ ۱۶ خاصیت درمانی که نمی‌دانستید

روغن کرچک؛ ۱۶ خاصیت درمانی که نمی‌دانستید

لایکloading...

دیتا تاریخ:

چشم نمایش: loading...

روغن کرچک؛ ۱۶ خاصیت درمانی که نمی‌دانستید

  روغن کرچک بوی ملایم و گاهی تند و تیز دارد. این روغن طعم دارد؛ اما برای برخی افراد ناخوشایند است. منبع عالی اسید ریسینولئیک است. روغن کرچک به عنوان یک ماده فعال در چندین دارو، محصولات مراقبت از پوست و شامپو استفاده می‌شود. این روغن با درجه کومدوژنیک یک تقریبا برای انواع پوست مناسب است و منافذ پوست را مسدود نمی‌کند.

به گزارش سایت گیلانیکا   خواص درمانی روغن کرچک فراوان است. از خاصیت ضد میکروبی روغن کرچک تا کاهش خطر ابتلا به عفونت‌های باکتریایی، ویروسی و قارچی.

  کمک به راحت شدن زایمان 

روغن کرچک دارای خواص القای زایمان است. ملین بودن روغن کرچک باعث اسپاسم روده، تحریک روده و عصب واگ می‌شود. همچنین باعث تحریک و انقباض رحم می‌شود و به زایمان کمک می‌کند. طبق مطالعات انجام شده، روغن کرچک یک روش غیردارویی بی خطر برای القای زایمان است و بیشتر زنان بارداری که روغن کرچک مصرف می‌کنند، در عرض ۲۴ ساعت زایمان می‌کنند؛ اما مطالعات متناقضی وجود دارند که ادعا می‌کنند روغن کرچک باعث زایمان نمی‌شود و هیچ آسیبی برای نوزاد یا مادر گزارش نشده است.

استفاده از روغن کرچک برای القای زایمان باید تنها پس از مشورت با پزشک انجام شود. این یک تصمیم پزشکی سالم است که برای ایمنی مادر و نوزاد گرفته می‌شود و معمولاً بین هفته‌های ۴۱، ۴۱ و ۶ روز بارداری توصیه می‌شود.

درمان یبوست

خواص ملین روغن کرچک باعث تحریک حرکات روده و رفع یبوست می‌شود. روغن کرچک باعث کاهش فشار در حین اجابت مزاج می‌شود و احساس تخلیه کامل پس از اجابت مزاج را می‌دهد. استفاده از روغن کرچک برای درمان یبوست باید پس از مشورت با پزشک انجام شود. از مقدار کمی روغن کرچک استفاده کنید؛ زیرا استفاده بیش از حد آن ممکن است به عملکرد ماهیچه‌های روده آسیب برساند.

جلوگیری از بارداری

روغن دانه کرچک به دلیل وجود ریسین (پروتئین) در آن می‌تواند به عنوان ماده ضد بارداری نیز استفاده شود. این یک ترکیب سمی است که وقتی در دوز‌های بسیار کم مصرف شود، به عنوان یک ماده میکروب کش عمل می‌کند. به دلیل خاصیت اسپرم کشی آن، در ترکیب ژل‌ها و لوسیون‌های اسپرم کش، به عنوان یک روش موثر پیشگیری از بارداری اضافه می‌شود.

کمک به درمان آرتریت

خواص ضد التهابی و ضد درد اسید ریسینولئیک موجود در روغن کرچک باعث تسکین درد می‌شود و التهاب ناشی از بیماری‌های التهابی مانند آرتریت، روماتیسم، روماتوئید، نقرس، آسم و آسم برونش را از بین می‌برد.

طبق یک مطالعه، افراد مبتلا به استئوآرتریت، با مصرف سه بار در روز به مدت چهار هفته از کپسول روغن کرچک، بهبود یافته‌اند. سایر اسید‌های چرب اسید لینولئیک و اسید اولئیک این روغن نیز درد و التهاب ناشی از آرتریت و آرتریت روماتوئید را تسکین می‌دهند. آن‌ها علائمی مانند درد مفاصل و زانو درد را تسکین می‌دهند. روغن کرچک با درجه کومدوژنیک یک مناسب اکثر انواع پوست است. به راحتی از طریق منافذ پوست در طول ماساژ نفوذ می‌کند و درد آرتریت را به سرعت تسکین می‌دهد. درد‌های عضلانی را نیز درمان می‌کند.

پرستار زنان شیرده

اسید‌های چرب موجود در روغن کرچک برای زنان شیرده مفید است؛ زیرا باعث تحریک ترشح شیر مادر و افزایش کیفیت شیر می‌شود. با وجود مزایایی که برای مادران شیرده دارد، مصرف آن در دوز‌های کم و پس از مشورت با پزشک توصیه می‌شود تا مطمئن شوید که هیچ گونه عوارض جانبی بر روی نوزاد نخواهد داشت.

  سلامت چشم

آنتی اکسیدان‌های موجود در روغن کرچک از چشم ما برابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا، آب مروارید و گلوکوم مرتبط با سن را کاهش می‌دهد. خواص ضد التهابی روغن کرچک علائم اولیه آب مروارید را بهبود می‌بخشد، علائم خشکی چشم را تسکین می‌دهد. خطر عفونت چشم را نیز کاهش می‌دهد. روغن کرچک به از بین بردن سیاهی زیر چشم کمک می‌کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

روغن کرچک سیستم ایمنی بدن ما را تقویت می‌کند. به مکانیسم دفاعی بدن برای پیشگیری و درمان انواع عفونت‌ها و بیماری ها، زخم‌ها و جراحات کمک می‌کند. آنتی اکسیدان‌ها و سایر ترکیبات روغن کرچک از گلبول‌های سفید خون بدن ما برابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند.

هنگامی که سیستم ایمنی بدن ما قوی‌تر باشد، کمتر بیمار می‌شویم و خطر سرفه، سرماخوردگی، تب و آنفولانزا کاهش می‌یابد. خواص ضد میکروبی روغن کرچک خطر ابتلا به عفونت‌های باکتریایی، ویروسی و قارچی را کاهش می‌دهد. روغن کرچک عملکرد لنفاوی را بهبود می‌بخشد، جریان خون را افزایش می‌دهد و سلامت غده تیموس را بهبود می‌بخشد. روغن کرچک با افزایش تولید گلبول‌های سفید باعث تقویت بیشتر ایمنی می‌شود. اسید ریسینولئیک موجود در روغن کرچک نیز نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی دارد.

 کمک به درمان هموروئید

خواص ضد التهابی دانه‌های کرچک به درمان بواسیر کمک می‌کند. وضعیتی که به دلیل تورم سیاهرگ‌ها در پایین‌ترین قسمت راست روده و مقعد، باعث ناراحتی و خونریزی می‌شود.

برای استفاده از روغن کرچک برای درمان بواسیر، اطلاعات زیادی وجود ندارد و تحقیقات به دانه کرچک محدود شده اند. به همین دلیل باید برای هر اقدامی با پزشک خود مشورت کنید.

بهبود میل جنسی

روغن کرچک ممکن است با افزایش جذب مولکول‌های چربی در بدن، میل جنسی را بهبود بخشد. روغن کرچک به تنظیم تعادل هورمونی کمک می‌کند که میل جنسی را بهبود می‌بخشد. همچنین مزایای دیگری مانند کاهش علائم PMS یا سندرم پیش از قاعدگی دارد.

کاهش علائم فیبروم

طبق حکایت ها، روغن کرچک علائم مختلف فیبروم را تسکین می‌دهد. فیبروم یک تومور خوش خیم و غیر سرطانی است که در رحم ایجاد می‌شود.

مفید برای پوست و مو

روغن کرچک برای مو و پوست سر مفید است و باعث رشد مو می‌شود. برای تقویت رشد مو، به آرامی پوست سر خود را با روغن کرچک ماساژ دهید و بگذارید ۲ ساعت خشک شود. سپس با آب بشویید. روغن کرچک به دلیل خواص ضد التهابی در درمان شوره سر مفید است و به درمان درماتیت سبورئیک، یک بیماری التهابی که باعث ایجاد لکه‌های پوسته پوسته روی پوست سر می‌شود، کمک می‌کند.

مواد مغذی موجود در روغن کرچک مو‌ها و پوست سر ما را تقویت می‌کنند و خطر ریزش و شکاف مو را کاهش می‌دهند.

با این حال قبل استفاده از روغن کرچک، مطمئن شوید که به آن حساسیت ندارید. همچنین عوارض جانبی این روغن را نیز فراموش نکنید.

 


بخش های مرتبط

ERORR...load.....


#خواص روغن کرچک

# روغن کرچک چیست

#روغن کرچک و درمان یبوست

# روغن کرچک و جلوگیری از بارداری

# روغن کرچک و سلامت چشم

#سایت گیلانیکا

#دانستنی

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد