منوی گیلانی کا
اکانت لاگین سبد سرچ

Product

سبد0

دانستنی ها

بهترین روش تمیز کردن سرامیک و لکه گیری کاشی

بهترین روش تمیز کردن سرامیک و لکه گیری کاشی

لایک.

دیتا تاریخ:

چشم نمایش:.

بهترین روش تمیز کردن سرامیک و لکه گیری کاشی

آشپزخانه قلب خانه و مکانی برای آشپزی، آماده‌سازی غذا و به صورت کلی محل دور هم جمع شدن خانواده است. آلودگی به‌سرعت می‌تواند روی کاشی‌ها و دیوار آشپزخانه بدون اینکه مشخص باشد، جمع شود. اما خبر خوب این است که با استفاده از تکنیک‌ها و محصولات مناسب می‌توان کاشی‌های آشپزخانه را تمیز و درخشان نگه داشت. سایت گیلانی کا

مانند قسمت‌های دیگر خانه، آشپزخانه هم نیازمند توجه و نظافت بر اساس یک روند منظم است. برای دانستن نحوه‌ی نظافت کاشی‌های آشپزخانه ادامه‌ی مطلب را بخوانید.

نکات مراقبت منظم از کاشی‌های آشپزخانه

به صورت روزانه کاشی‌های آشپزخانه را جارو و دستمال بکشید. جارو و دستمال کشیدن کاشی‌های آشپزخانه بر اساس یک روال منظم باعث تمیز ماندن آشپزخانه و آسان‌تر شدن فرایند نظافت می‌شود.

به خاطر داشته باشید که همیشه قبل از تی کشیدن، جارو بزنید. لکه‌های سست با غوطه‌ور شدن در آب به‌سادگی می‌توانند به لکه‌های سخت تبدیل شوند.

 در اسرع وقت چیزهایی که روی کاشی‌های آشپزخانه می‌ریزند را تمیز کنید. هر وقت چیزی روی قسمتی از آشپزخانه ریخت، به‌سرعت آن را تمیز کنید تا به لکه تبدیل نشود.

از مواد ضد عفونی‌کننده استفاده کنید. آشپزخانه می‌تواند محل مناسبی برای جمع شدن میکروب‌ها باشد. همیشه از مواد ضد عفونی‌کننده استفاده کنید.

از دو تی استفاده کنید. استفاده از دو تی، فرآیند تمیز کردن را سریع‌تر و مؤثرتر می‌سازد.

تمیزی سرامیک سایت گیلانی کا

مرحله‌ی اول – کاشی‌های آشپزخانه را جارو و دستمال بکشید

نه تنها باید به صورت روزانه، بلکه باید قبل از ریختن آب روی کاشی‌ها از جارو و دستمال استفاده کنید. رها شدن از آلودگی‌های سست با استفاده از جارو برقی و جارو کل فرایند نظافت را بسیار ساده‌تر می‌سازد. هنگام جارو کشیدن، بهتر است بین دوغاب‌های کاشی‌ها را هم جارو بکشید زیرا آلودگی‌ها ممکن است بین آن‌ها گیر کنند. جاروی دستی هم بسیار کاربردی است، اما جاروبرقی کارایی بسیار بالاتری دارد.

مرحله‌ی دوم – در ابتدا به سراغ لکه‌های سخت بروید

در صورتی که هرگونه لکه‌ی سخت روی کاشی‌های آشپزخانه وجود دارد بهتر است در ابتدا آن‌ها را از بین ببرید. این کار باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود همچنین فرآیند نظافت بسیار روان‌تر پیش می‌رود. لکه‌ها را با استفاده از مخلوط آب گرم و پودر شست‌و‌شو پاک کنید. از ترکیب نصف پودر شست‌و‌شو و نصف آب برای از بین بردن لکه استفاده کنید. اجازه بدهید مخلوط ده دقیقه روی لکه بماند. سپس با استفاده از یک برس نرم و دستمال آن را پاک کنید. تا زمانی که تمیز شود فرآیند را ادامه دهید.

. مرحله‌ی سوم – دوغاب بین کاشی‌ها را تمیز کنید

با وجود اینکه محصولات نظافت بسیاری در بازار وجود دارد، مسواک خانگی معمولی به‌عنوان بهترین ابزار برای تمیز کردن دوغاب کاشی‌ها پیشنهاد می‌شود. یک نکته‌ی طلایی برای تمیز کردن دوغاب به شیوه‌ی مقرون‌به‌صرفه، استفاده از سرکه و جوش شیرین است.

 • در ابتدا جوش شیرین را با سرکه ترکیب کنید تا یک خمیر تشکیل شود. سپس با استفاده از مسواک، خمیر را بین دوغاب کاشی‌ها بزنید.
 • اجازه بدهید خمیر به مدت ۳۰ دقیقه خشک شود. سپس آن را با آب گرم و دستمال تمیز پاک کنید.
 • لکه‌های سرسخت‌تر را با استفاده از پاک کننده‌ی لکه‌ی دوغاب که برای استفاده روی نوع کاشی آشپزخانه‌تان مناسب است، تمیز کنید.

مرحله‌ی چهارم – کاشی‌های دیوار آشپزخانه را تمیز کنید

حال که دوغاب کاشی‌های آشپزخانه برق می‌زنند، نوبت متمرکز شدن روی نظافت کاشی‌های دیوار است.

 • قبل از آغاز کار، به نوع کاشی آشپزخانه‌ی منزل خود توجه کنید. برای کاشی‌های سرامیک ساده یک اسکاچ ساده مناسب است. از اسفنج روی کاشی‌های با چاپ دیجیتال اجتناب کنید، در عوض از پارچه‌ی مایکروفایبر یا اسفنج نرم استفاده کنید.
 • از آب گرم، یک دستمال تمیز و پاک‌کننده‌ی کاشی باکیفیت برای از بین بردن آلودگی، چربی و لکه‌ها از کاشی استفاده کنید.
 • کاشی‌ها را با استفاده از یک پارچه‌ی تمیز و آب گرم دستمال بکشید، در صورتی که لکه باقی مانده بود فرآیند نظافت را تکرار کنید.
 • برای درخشش حرفه‌ای در پایان کاشی‌های آشپزخانه را با استفاده از حوله خشک کنید.

نکته؛ هیچ وقت از سرکه یا دستمال‌های زبر روی کاشی‌های از جنس مرمر استفاده نکنید.

مرحله‌ی پنجم – کاشی‌های کف آشپزخانه را تمیز کنید

حال که کاشی‌های دیوار آشپزخانه تمیز شدند، نوبت تمیز کردن کاشی‌های کف است.

 • فرایند تمیز کردن کف آشپزخانه را با جاروبرقی کشیدن ناحیه‌ی دلخواه برای جمع کردن هر گونه گرد و غبار و آلودگی اضافی آغاز کنید. با این کار مطمئن خواهید شد که آلودگی‌ها به اطراف آشپزخانه پخش نخواهند شد.
 • فرآیند نظافت دوغاب بین کاشی‌‌ها را همان‌طور که پیش‌تر توضیح دادیم با استفاده از جوش شیرین، سرکه و یک مسواک قدیمی انجام دهید.
 • در پایان، کاشی‌های کف آشپزخانه را با استفاده از آب گرم و پاک کننده‌ی کف با کیفیت تی بکشید.
 • اجازه بدهید که کف زمین خشک شود و در نهایت از درخشش کف آشپزخانه لذت ببرید.

حال که کاشی‌های آشپزخانه می‌درخشند، بقیه‌ی قسمت‌ها مانند اجاق گاز و مایکروویو را هم تمیز کنید.

علاوه بر نکاتی که گفته شد، یک روند نظافت روزانه یا ماهانه را برای آشپزخانه در نظر بگیرید و از تمیز بودن آشپزخانه لذت ببرید.


بخش های مرتبط

....

#بهترین روش تمیز کردن کاشی و سرامیک

# چگونه کاشی و سرامیک راحت تمیز کنیم

#نکات مراقبت منظم از کاشی‌های آشپزخانه

#سایت گیلانی کا

#آموزش

#دانستنی

linkedin facebook instagram pinterest reddit twitter

گیلانیکا

هدف ما در گیلانیکا ایجاد یک بازار سراسری است که هر کسی بتواند آزادانه محصولات و خدمات مرتبط با حوزه کشاورزی را صرف نظر از مرزهای جغرافیایی، معرفی و معامله کند. ایجاد بستری آسان، در دسترس و قابل اعتماد برای همکاری فعالین زنجیره تامین محصولات کشاورزی
سایت فروش محصولات شمال گیلانی کا logo-samandehi

راه های ارتباطی

شماره تماس: 09115033667
Email: info@gilaneka.ir
Email: gilanekala@gmail.com
آدرس : رودسر-خیابان شهدا-پشت بازار محلی برنج فروشان
آدرس باغ گل:رودسر قاسم آباد علیا کوچه شالیزار منزل رمضانعلی رمضانی

codegilanekaکلیه حقوق این سایت متعلق به سایت گیلانیکا می باشد